Васил Гарванлиев: Не се извинувам за тоа што сум јас (ВИДЕО)

Македонскиот претставник на „Евровизија“ Васил Гарванлиев преку видео се обрати до македонската јавност за да објасни зошто поседува бугарски пасош, но и зошто го промени видеоспотот по многуте реакции.

Ако некој е повреден од тоа што го направив ненамерно, јас се извинувам од сè срце, вели Гарванлиев, додавајќи дека не се извинува за тоа што е тој. Во видеото вели дека чест е да биде преставник на Македонија на Евровизија и им се заблагодарува на интернационалните фанови за поддршката.

-Еве ме пред вас стојам без глума, со моето срце во ваши раце, рече тој.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!