(ВИДЕО) „Како политичари одат во кафана“ – Талентиран глумец од Велес ги имитира македонските политичари

Младиот велешки талентиран глумец Стефан Николовски уште еднаш ќе ве насмее до солзи со своите видеа.

Овојпат, на тапет беа најпознатите македонски политичари, Зоран Заев, Христијан Мицкоски, Димитар Апасиев и други.

Темата на видеото во кој ги имитира сите гласови на политичарите е, како истите се однесуваат или како се договараат да одат во кафеана.

Видеото може да го погледнете на овој ЛИНК.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!