(ВИДЕО) Семејството очекувало едно бебе, но следувало големо изненадување

Што открива за вас датумот на кој сте родени?

Колку е ова точно, проверете на вашиот сопствен пример...

Конечно за само 3 дена престанав да пушам – Ова е метод кој проверено функционира

Маж се пофали на социјалните мрежи дека конечно успеал да се ослободи од лошата навика- пушењето. Неговиот метод...

Се оствари неславното предвидување на Баба Ванѓа за 2022 година

Баба Ванѓа во минатото знаеше да предвиди дека одредени настани ќе се остварат...

ФРОЈД Како да препознаете глупави луѓе – само поставете им ЕДНО прашање

Зигмунд Фројд, најпознатиот психијатар и таткото на психоанализата, ни оставил генијални мудрости и изреки за сите времиња. Меѓу нив има и лекција која секој...

Пред три години на сон ми дојде СВЕТИ ВАСИЛИЈ: Оваа исповед нема никого да остави рамногдушен

Неговата слава е голема, а неговата милост и поголема! Денес, православниот свет го слави Свети Василије Острошки и ве потсетуваме на исповедта на еден...

Тешко е да се чува бременоста во тајност, можеби дури и невозможнo, бидејќи стомакот на идната мајка расте со текот на времето и тешко е постојано да се крие. Од друга страна, тешко е да не се споделат добри вести со саканите.

Овој пар очекуваше близнаци, иако беа свесни дека е многу полесна задача да се има едно дете. Целото семејство знаеше за бременоста и со нетрпение чекаа нов член на семејството. Се помина добро, а идните родители имаа двојна причина да слават затоа што очекуваа две бебиња, а не едно.

Кога сите членови на семејството пристигнаа во болницата да го пречекаат новороденчето и да им честитаат на новите родители, немаа идеја дека таму ги чека големо изненадување. Потоа таткото ги запозна со Фин, но и со неговиот брат Колби. Тој момент беше нешто посебен.

Родителите го снимиле тој момент, и веројатно ќе биде врежан во нивната меморија засекогаш. Секое дете е чудо и дар од Бога. Драго им е што успеаја да ја сочуваат својата мала тајна до крај. Се надеваме дека ова видео ви го поправи денот и ви донесе насмевка на лицето, исто како и нa нас…

АКТУЕЛНО

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот…Ниту една земја на светот...

Германски нобеловец го запрепасти светот: Ракот се добива од овие две намирници

Истражувањата довело до заклучок дека две намирници можат да имаат значително влијание врз создавањето на канцерогени материи во човечкото тело. Германскиот научник и добитник на...

Се појави новата баба Ванѓа на Балканот – кај Марина се чека по три дена за сеанса

Илјадници луѓе од цел Балкан секојдневно пристигнуваат во селото Мијајлица кај Бојник, недалеку од Лесковац, со надеж дека ќе ги прегледа извесна Марина, за...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Што открива за вас датумот на кој сте родени?

Колку е ова точно, проверете на вашиот сопствен пример...

Конечно за само 3 дена престанав да пушам – Ова е метод кој проверено функционира

Маж се пофали на социјалните мрежи дека конечно успеал да се ослободи од лошата навика- пушењето. Неговиот метод...

Се оствари неславното предвидување на Баба Ванѓа за 2022 година

Баба Ванѓа во минатото знаеше да предвиди дека одредени настани ќе се остварат...
error: Содржината е заклучена!