Влатко Стефановски уништен од болка: Мојот ангел чувар нѐ напушти денес

Познатиот тапанар Драгоjуб Ѓуричиќ почина по неколкудневна борба со коронавирусот, соопштија од Здружението на џез и рок музичари на Србија.

Влатко Стефановски со емотивна порака се прости од неговиот пријател.

„Со голема тага во моето срце го споделувам овој пост. Мојот колега, брат, голем пријател и ангел чувар нѐ напушти денес“, напиша тој на Инстаграм.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!