Дали родителот е родител ако те спречува да бидеш среќен само поради предрасудите со кои се задоени?

Што открива за вас датумот на кој сте родени?

Колку е ова точно, проверете на вашиот сопствен пример...

Конечно за само 3 дена престанав да пушам – Ова е метод кој проверено функционира

Маж се пофали на социјалните мрежи дека конечно успеал да се ослободи од лошата навика- пушењето. Неговиот метод...

Се оствари неславното предвидување на Баба Ванѓа за 2022 година

Баба Ванѓа во минатото знаеше да предвиди дека одредени настани ќе се остварат...

ФРОЈД Како да препознаете глупави луѓе – само поставете им ЕДНО прашање

Зигмунд Фројд, најпознатиот психијатар и таткото на психоанализата, ни оставил генијални мудрости и изреки за сите времиња. Меѓу нив има и лекција која секој...

Пред три години на сон ми дојде СВЕТИ ВАСИЛИЈ: Оваа исповед нема никого да остави рамногдушен

Неговата слава е голема, а неговата милост и поголема! Денес, православниот свет го слави Свети Василије Острошки и ве потсетуваме на исповедта на еден...

Во штипско Карбинци денес двајца млади луѓе, вереници, си го одездоа животот заради недозволена љубов. Кој тоа у 21 век не дозволувал? Дали вие родители на тие деца, кои не сте дозволувале да се сакаат, сега помирно ќе живеете?

Во оваа племенска заедница наречена Балкан, поважно е што ќе речат другите, отколку среќата на опствените деца. Во оваа племенска заедница верските, националните и другите разлики ви се поважни од човечки живот. Жално. Требале само да излезат од тоа дувло на заостанатост и да се сакаат. Никој друг не е битен.

Дали родителот е родител ако те спречува да бидеш среќен само поради предрасудите со кои се задоени? Се што требале да направат е да си заминат од средината која ги осудува и да бидат среќни. Ништо не те врзува таму кај што не те сакаат.

Едноставно замини. Голема загуба. Штета. Ова е цената на козервативизмот, примитивизмот, догмите и предрасудите. Ова е резултатот на депресијата и психичката состојба која ја предизвикуваат конзервативните луѓе. Родители на тие млади и заљубени луѓе: Џабе сте живи!

Живејте си сега со вашите забрани. Живејте си сега за тоа што ќе речат луѓето. Гнаси психопатски, заостанати. Вреди ли идиоти едни? Вреди ли да ги немате децата? Ова е тоа кога велам дека не треба секој што е плоден да се размножи. Еве зошто велам дека глупи и заостанати луѓе не треба да имаат право на расплод. Сум звучела фашистички? Ок. Еве ви го резултатот пред нос…

Ромео и Јулија беа ликови во 1597 ма. Македонија, 2021 ва. Чисто за споредба на нашата заостанатост.

ФБ статус на Фросина Фро

АКТУЕЛНО

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот…Ниту една земја на светот...

Германски нобеловец го запрепасти светот: Ракот се добива од овие две намирници

Истражувањата довело до заклучок дека две намирници можат да имаат значително влијание врз создавањето на канцерогени материи во човечкото тело. Германскиот научник и добитник на...

Се појави новата баба Ванѓа на Балканот – кај Марина се чека по три дена за сеанса

Илјадници луѓе од цел Балкан секојдневно пристигнуваат во селото Мијајлица кај Бојник, недалеку од Лесковац, со надеж дека ќе ги прегледа извесна Марина, за...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се оствари неславното предвидување на Баба Ванѓа за 2022 година

Баба Ванѓа во минатото знаеше да предвиди дека одредени настани ќе се остварат...

ФРОЈД Како да препознаете глупави луѓе – само поставете им ЕДНО прашање

Зигмунд Фројд, најпознатиот психијатар и таткото на психоанализата, ни оставил генијални мудрости и изреки за сите времиња. Меѓу нив има и лекција која секој...

Девојка тврди дека може да помине со 5 евра на ден во Грција: Ќе занемите кога ќе ви објасни како

Колку пари се потребни за еден ден одмор во Грција – е прашањето кое од синоќа има стотици коментари во неколку грчки групи на...
error: Содржината е заклучена!