Друг пат ќе размисли: Маж во Ријека излегол од автомобил и почнал да ѝ вика на жената пред него, нејзиниот потег го натерал да бега

Еден маж од Ријека кој одлучил да ѝ објасни некои работи на жената во возилото пред него, набрзо избегал со брзина на светлината.

Социјалните мрежи се полни со снимки од дрски и безобразни луѓе кои малтретираат послаби од себе, само за набрзо да сфатат дека „послабиот“ на пример, е мајстор за боречки вештини. Сега се појави едно такво слично, интересно видео од риечките улици.

Имено, кога се вклучило црвеното светло на семафорот, мажот излегол од синиот автомобил и започнал да му вика на возачот во автомобилот пред него. Но, викањето очигледно брзо му „преседнало“ бидејќи 10-тина секунди подоцна од возилото излетала бесна жена со палка во раката, која го натерала мажот да побегне од местото.

Снимката на својот Твитер профил ја споделил популарниот хрватски музичар Дражен Турина Шајета со пораката „Браво девојко“.

Последни објави

Работела во Германија 40 години и градела вили за своите синови, а тие по смртта на нејзиниот сопруг ја исфрлиле на улица

Децата растеа во изобилство, затоа што семејството Цветковиќ солудно заработуваа. Брачни пар Цветковиќ од Лескоец цели 40 години работеше...

Посвоиле куче без да го видат – Кога ја отворија вратата од камионот, се случи нешто НЕВЕРОЈАТНО!

Трејси Вајат ја основала својата организација за помагање на животни во 2011 година, пренесува порталот „Likemag“. Се започна со тоа...

ИСПЛИВА ПОТРЕСНА СНИМКА ОД ПОСЛЕДНИТЕ ЧАСОВИ НА ТОШЕ! Пејачот се видел со оваа жена која му порачала: Те сакам, чувај се, пота повеќе го...

Музичката сцена во регионот години после загинувањето на Тоше Проески неможе да се помири со неговото прерано заминување, сега...

Газдата ми плаче: „Не можам да си најдам добри работници“ – Фала богу им текна да не ти работат за 250 евра

Веќе шест месеци барам работнички за во сендвичара.Со овој бизнис се занимавам скоро 10 години и никогаш не било...
- Advertisement -

Плаќаат по илјадници евра за млади Албанки а кога ќе ги видат остануваат во шок!

Неколку мажи од Црна Гора биле измамени, откога платиле за млади невести од Албанија но никогаш не ги добиле. Еден...

САМО МАЛКУ ЛУЃЕ ЈА ИМААТ ОВАА ЛИНИЈА НА ДЛАНКАТА: Нема да верувате што значи

Тие живеат според кодекс кој никој не би можел да живее и се интелигентни луѓе, никој не успева да...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!