Загина поранешен натпреварувач од „Ѕвездите на Гранд“ – Ја преживеал собраќајката но налетал на него автобус

Пејачот Немања Вуковиќ, поранешен натпреварувач на „Ѕвезда Гранда“, се упо коил синоќа во сообраќајна не среќа што се случила кај Добановачка Петља, дознава „Блиц“.

Немања е од Фоча, на 18 години се натпреваруваше во „Ѕвезда Гранда“, по што кариерата му тргна во нагорна линија.

Како што наведува медиумот, до кобниот момент дошло кога на него налетал автобусот. Имено пејачот со своето возило Волцваген бил на делницата од Белград кон Шид.

Според извор од местото на настанот, пејачот Немања Вуковиќ прво доживеал сообраќајна не среќа, а кога излегол од автомобилот бил свесен.

Очевидец му пришол да му помогне, го прашал дали е добро, на што Вуковиќ одговорил дека е и почнал да бега. Во тој момент на него налетал автобусот.

Повеќе детали од надлежните се очекуваат во текот на денот.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!