Келнерка покажала вулгарна порака која гостин ѝ ја оставил покрај бакшиш од 1.000 долари: „Ја третирал како ѓубре“

Една келнерка на „Reddit“ споделила фотографија со чудна порака која некој гостин ѝ ја оставил покрај бакшишот од 1.000 долари. Како што објаснила, на купувачот му дала сметка во износ од 129 долари, па се изненадила кога видела дека човекот ѝ оставил поголем бакшиш и од самата сметка.

Сепак, кога подобро ја погледнала сметката имала што да види. На неа биле испишани вулгарни зборови. „Прекрасни брадавици принцезо, јави ми се“, пишувало на сметката покрај телефонскиот број, а гостинот се потпишал како „господар“.

Следеле бројни коментари на социјалната мрежа „Reddit“: „Кутра девојка“, напишал некој корисник, а друг додал:m„Би се чувствувала толку непријатно кога би ја добила оваа порака“.

Во меѓувреме други сугерирале дека т.н. бакшиш е само трик и дека било која банка нема да му дозволи да даде бакшиш со својата кредитна картичка, поголем од сумата на сметката.

„Значи, ја третирал келнерката како ѓубре и се извлекол од тоа што требало да биде барем бакшиш од 20 долари“, додал друг корисник.

Последни објави

Не верувала во вакцини, па починала од коронавирусот- Американката имала последна желба

Мајка на четири деца во Тексас одби да се вакцинира против ковид-19, но откако го загуби својот сопруг, таа...

Млекото на вакцинираните мајки може да ги заштити бебињата од коронавирус

Млекото на мајките кои примиле две дози вакцина против коронавирус би можело да содржи антитела кои ќе го заштитат...

Трик за најбрзо лупење на печени пиперки – лушпата паѓа за секунда

Постои супер трик за лесно лупење на пиперките за ајвар. Ако сакате да ги излупите пиперките кои се печени,...

Ставете го ова кај вратите и прозорите – смрдливките повеќе нема да се доближат до вашиот дом

При првите ладни денови, смрдливките се во потрага по топли и суви места каде што можат да се засолнат,...
- Advertisement -

Во водата за бришење подови додадете 1 лажица од овој зачин – подовите ќе блескаат

Чистите и испрани подови не се само најдобриот начин да се ослободите од прашината и бактериите, туку и да...

Вашата ситуација не зависи од вашите средства, туку од Бога. Тој може да ја реши!

Вашата ситуација не зависи од вашите средства, таа зваиси од Бпга “Мојот Бог во Исус Христос ќе ја иполни...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!