Меган ја откри вистината за караницата со Кејт: Не ја расплакав јас, туку таа мене

Меган Маркл и откри на јавноста детали од животот со кралското семејство, како и вистината за кавгата со Кејт Мидлтон за која сите зборуваа.

Меган, која очекува уште едно дете со Хари, откри дека таа не била таа што ја расплакала Кејт, туку токму спротивното. Меган вели дека Кејт ја расплакала непосредно пред нејзината венчавка.

“Беше многу напорна недела пред венчавката и таа беше вознемирена. Ги повреди моите чувства, немаше смисла да го сторам тоа знаејќи што се случува со татко ми.

Таа немаше разбирање и затоа почнав да плачам. Потоа ми се извини ., ми донесе цвеќе и ми напиша порака дека и е жал “, рече Меган и додаде дека сè се случило кога одбрале фустан за девојче што носи цвеќе:

“Не би било фер да се продолжи со оваа приказна затоа што таа ми се извини и јас и простив.

Ме обвини за нешто што не сум го сторила, и не само тоа, туку и нешто што ми се случи претходно.

Но, нема причина ако ме сакате мене, да ја мразите неа, таа е прекрасна личност “ рекла Марка.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!