Направете го ова 5 минути пред капење и вашата кожа ќе биде совршена – без ниедна флека цела недела

Сите ние сакаме нашата кожа да биде здрава и убава. Одморете малку од хемиските препарати и свретете се кон природните решенија.

Многу пати сме зборувале за природните лекови, а сега ви прикажуваме уште едно природно решение кое ќе ѝ помогне на вашата кожа.

Потребни ви се лимон и шеќер. Пресечете го лимонот на половина, отстранете ја лушпата и потоа ставете го во сад со шеќер. Десет минути пред капење, со таа течност протријте го лицето, а потоа оставете да делува 5 минути.

Искапете се, На крајот нанесете алое гел на лицето и оставете да делува половина час, а потоа измијте го лицето. Направете го ова барем еднаш неделно. Ќе забележите позитивни резултати, бидејќи лимонот ги чисти порите.

Видливоста на лузни ќе биде помала. Исто така ако имате проблем со акни, ќе ја намалите потребата за пудра, бидејќи ќе имате почисто лице.

Последни објави

Работела во Германија 40 години и градела вили за своите синови, а тие по смртта на нејзиниот сопруг ја исфрлиле на улица

Децата растеа во изобилство, затоа што семејството Цветковиќ солудно заработуваа. Брачни пар Цветковиќ од Лескоец цели 40 години работеше...

Посвоиле куче без да го видат – Кога ја отворија вратата од камионот, се случи нешто НЕВЕРОЈАТНО!

Трејси Вајат ја основала својата организација за помагање на животни во 2011 година, пренесува порталот „Likemag“. Се започна со тоа...

ИСПЛИВА ПОТРЕСНА СНИМКА ОД ПОСЛЕДНИТЕ ЧАСОВИ НА ТОШЕ! Пејачот се видел со оваа жена која му порачала: Те сакам, чувај се, пота повеќе го...

Музичката сцена во регионот години после загинувањето на Тоше Проески неможе да се помири со неговото прерано заминување, сега...

Газдата ми плаче: „Не можам да си најдам добри работници“ – Фала богу им текна да не ти работат за 250 евра

Веќе шест месеци барам работнички за во сендвичара.Со овој бизнис се занимавам скоро 10 години и никогаш не било...
- Advertisement -

Плаќаат по илјадници евра за млади Албанки а кога ќе ги видат остануваат во шок!

Неколку мажи од Црна Гора биле измамени, откога платиле за млади невести од Албанија но никогаш не ги добиле. Еден...

САМО МАЛКУ ЛУЃЕ ЈА ИМААТ ОВАА ЛИНИЈА НА ДЛАНКАТА: Нема да верувате што значи

Тие живеат според кодекс кој никој не би можел да живее и се интелигентни луѓе, никој не успева да...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!