На камион му откажале сопирачките: Шоферот е херој бидејќи го направи ова (ВИДЕО)

Снимката од камионот чии сопирачките откажале на пат во Анкара – го одзема здивот, а за среќа била избегната трагедија благодарение на трезвеноста на возачот Касим Ајмерган (61). Тој два километри возел наназад, внимавајќи да не направи сообраќајна несреќа.

Гледајќи преку ретровизорот, после два километри тој го совладал ‘лудиот’ камион. Зборувајќи за турските медиуми после овој необичен настан, Ајмерген рекол дека стравувал дека некој ќе настрада, но дека е пресреќен што не удрил никого.

„Му благодарам на Бога што го запрев возилото, а никој не повредив“, рекол тој, додавајќи дека после сè пуштил солза, но од среќа, бидејќи сè завршило добро.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!