Неверојатно: Изгубил 10 килограми за еден ден! (ФОТО)

Овој човек верувале или не изгубил неверојатни 10 килограми за еден ден. Сепак, неговата битка која ја водел со тежината е многу опасна и не се препорачува.

Едглеј 24 часа не конзумирал ни вода ни храна и денот го поминал во тренинзи облечен во костим за интензивно потење, во сауна и солена купка која функционира така што дополнително извлекува течности од организмот.

Користел  природни диуретици како што се витамин Ц и кофеин со цел телото да се ативира и да исфрла повеќе течности и за еден ден извршил нужда 20 пати.

Погледнете ја промената…

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!