Невестата во Индија починала на денот на нејзината венчавка, па наместо таа, нејзиниот младоженец реши да се ожени со нејзината помала сестра

Невестата во Индија починала на денот на нејзината венчавка, па наместо таа, нејзиниот младоженец реши да се ожени со нејзината помала сестра. Телото на несреќната жена по име Сурби лежело во просторијата покрај нив, додека парот разменувал завети во Етавах, во државата Утар Прадеш.

Според британските таблоиди, Сарби доживеала срцев удар додека разменувала цветни венци со нејзиниот иден сопруг Мањеш Кумар, што е дел од хиндуистичката свадбена церемонија. Повикан бил лекар од блиското село да и помогне, но не можел да стори ништо.

Братот на Сурба за агенцијата ИАНС изјави дека и двете семејства сседнале да размислат што да прават и дека тогаш некој предложил нивната помала сестра Ниш да се омажи за младоженецот.

„Семејствата го разгледаа предлогот и се согласија“, рече тој. Несреќната Сурба беше погребана по венчавката.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!