Откриена тактиката на Бил Гејтс: Зошто милијардерот пристигнувал со Мерцедес на работа, а заминувал со Порше?

Бил Гејтс на работа доаѓал со автомобил од марката Мерцедес, а еден час подоцна заминувал во златно Порше, што било тактика за средби со други жени додека бил во брак, тврдат негови соработници.

Поршето му го довезувал асистентот, по што Гејтс „исчезнувал од канцеларијата“, вели еден од работниците на Мајкрософт за „Vanity Fair“ и додава дека сите претпоставувале дека тоа го прави „кога оди да се гледа со други жени“.

Тој додал и дека Гејтс често одел на состаноци кои не биле дел од неговиот официјален распоред. Инаку, вработените во Мајкрософт морале да потпишат договори за тајност со кои им било забрането да зборуваат за начинот на кој Гејтс управува со компанијата.

Сепак се чини дека, сега веќе поранешната сопруга на Бил, Мелинда, дознала за гласините за неговите афери, а како што велат лица блиски до парот, напнатоста помеѓу нив траела долго време. Наводно, Бил и Мелинда со години живееле одвоено, а одлуката за развод била одложена сè додека нивната најмлада ќерка не заврши средно училиште.

„Times“ пишуваше дека Мелинда во 2018 година била незадоволна од тоа како Бил се поставил кон обвиненијата за сексуално вознемирување на свои долгогодишни работнички во компанијата, поради што најмила приватни детективи.

Последни објави

Не се чувствувала добро, па отишла на доктор: Кога ѝ извадиле крв, докторите останале шокирани

Њујоршките доктори не можеле да си поверуваат на очите, кога и извадиле крв на една 25 годишна жена на...

Само што се породила ја однеле во другата соба да умре, но се случило чудо!

Патрисија и Лу биле воодушевени кога дознале дека таа е бремена и ги чека бебе. Но само неколку дена...

Се развеле кога тој имал 99, а таа 96 години, причината го шокираше светот, зарем се уште мислат на тоа?

Постојат случаеви какви никогаш порано не постоеле, да луѓе постари и од 80 години бараат развод за да можат...

Една соседка ми ко кажа овој трик и оттогаш, пред да тргнам на пат, секогаш …

Можеби вие веќе подолго време сте биле далеку од вашиот дом, а кога ќе се вратите дома, можете да...
- Advertisement -

Нејзиното момче ја оставил кога ја видел без шминка. Таа споделила на интернет како изгледа навистина

Оваа убава девојка живее во Лондон. Низ целиот свој живот Софија страдала поради нејзината несовршена кожа. Луѓето секогаш ме...

Орајќи ја нивата удрил во плаво буре- кога го отворил внатре се наоѓало вистинско богатство (ФОТО)

Овој фармер никогаш не очекувал да биде богат. Еден ден копал по својот имот додека не удрил во едно...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!