Пет најсреќни денови во април: Искористете ја нивната магична моќ за да ги остварите желбите

Наскоро доаѓа најубавиот пролетен месец – април, а астролозите тврдат дека носи пет датуми кои ќе бидат особено среќни за секој хороскопски знак.

Ова се денови кога среќата не придружува на сите полиња од животот. Еве кои датуми во април треба да се искористат на најдобар можен начин.

4 април – Ден на огледалото
Првиот среќен ден од април е денот кога власта е моќна преку 4-4-4. Од 4-ти ден, 4-ти месец и 22 година, што повторно дава збир од 4, тоа е ден заснован на хармонијата од четири елементи на среќа, интегритет и мир.

Понеделник е, па ќе ни помогне да ја започнеме новата недела со сосема нова, позитивна енергија. Држете се до вашите планови и желби за овој ден, тие можат да се остварат.

5 април – Венера влегува во Риби
Уште еден поволен датум ќе дојде веднаш по денот на огледалото. На петтиот ден од април не очекува многу позитивен и важен астролошки настан. Венера ќе влезе во својот омилен хороскопски знак Риби. Таа ќе биде многу удобно во овој знак, а таму ќе остане до 1 мај.

Во овој период сите ќе можеме да си го подобриме здравјето, да ја зголемиме енергијата. Ќе имаме многу сила и мотив во љубовта и работата. Ќе бидеме ентузијасти и полни со ентузијазам.

11 април – Меркур влегува во Бик
Друг удобен транзит. Меркур е планетата на која и одговара кога е во знакот Бик, но астролозите забележуваат дека има некои помали предизвици, најчесто околу патувањата.

Од друга страна, луѓето конечно ќе станат поотворени. Овој аспект отвора можност за нови деловни договори и ќе ги олесни сите преговори. Градењето односи, меѓусебното запознавање и преговарањето ќе стане полесно.

21 април – Метеорски дожд Лирида
Лиридите се вториот најважен и најинтензивен метеорски дожд во 2022. Тие започнуваат на 16-ти, но својот врв ќе го достигнат на 21-ви и 22-ри. Секој поток има свое астролошки сознанија, кое зависи од соѕвездието во кое се појавуваат метеорите. Лирското зрачење е во соѕвездието Лира.

Оваа констелација е поврзана со духовната и интелектуалната сфера. На овој ден, препорачуваат астролозите, се занимавате со стекнување нови знаења и решавање на најважните проблеми. Голем успех ги очекува сите оние кои се занимаваат со креативна работа.

29 април – Меркур влегува во Близнаци
Меркур пристигнува во знакот со кој владее практично во неговото седиште, каде што инаку се чувствува најдобро. Овој аспект ќе трае до 22 мај. Во овие три недели ќе имаме можност радикално да ги промениме нашите животи. Овој ден ќе биде момент на моќ и покрај тоа што на 29 април Плутон ќе почне ретрограден.

Тој нема да има доволно сила да го засени Меркур и да не лиши од среќа. Од друга страна, овој ден и официјално ќе го заврши најповолниот астролошки период во 2022 година без ретроградни планети.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!