Подобар трик не сте виделе: Еве како да ги исчистите радијаторите на најбрз начин!

Нечистотијата се собира во радијаторите секој ден. Додека можеме да ги отстраниме оние однадвор со едноставно бришење, од оние однатре е малку потешко да се ослободиме.

Сепак, една девојка открила одличен трик на „ТикТок“, по што не само што радијаторите се чисти, туку и куќата мириса убаво.

Потребно ви е само една миниута за да го исчистите радијаторот. Ова е најбрзиот и најефикасниот начин!

Имено, таа на видеото покажа како со миризлив спреј за дезинфекција го чисти радијаторот, а целиот трик е во тоа што кога ќе прскате со спрејот во отворите на радијаторто, под притисок кој излегува се отстранува сета прашина и нечистотија од отворите на радијаторот. Сета прашина ќе испадне од дното на радијаторот.

Откако ја подигна целата прашина од подот, таа ја собра во топка и додаде: „О Боже, погледни колку прашина!“.

Луѓето се воодушевени од нејзиниот трик, кој е лесно достапен и ефикасен. Овој трик може да се примени со секој освежувач за воздух или средство за дезинфекција што е како спреј под силен притисок.

Покрај тоа, некој во коментарите дал друга практична идеја – можете да поставите крпа или малку хартија на подот, така што прашината да паѓа таму, а не насекаде на подот.

Освен тоа не само што ќе го исчистите радијаторот туку и цела куќа ќе замириса убаво.

Во прилог погледнете го видеото на овој линк:

ВИДЕО – Трик за чистење радијатори

Последни објави

Работела во Германија 40 години и градела вили за своите синови, а тие по смртта на нејзиниот сопруг ја исфрлиле на улица

Децата растеа во изобилство, затоа што семејството Цветковиќ солудно заработуваа. Брачни пар Цветковиќ од Лескоец цели 40 години работеше...

Посвоиле куче без да го видат – Кога ја отворија вратата од камионот, се случи нешто НЕВЕРОЈАТНО!

Трејси Вајат ја основала својата организација за помагање на животни во 2011 година, пренесува порталот „Likemag“. Се започна со тоа...

ИСПЛИВА ПОТРЕСНА СНИМКА ОД ПОСЛЕДНИТЕ ЧАСОВИ НА ТОШЕ! Пејачот се видел со оваа жена која му порачала: Те сакам, чувај се, пота повеќе го...

Музичката сцена во регионот години после загинувањето на Тоше Проески неможе да се помири со неговото прерано заминување, сега...

Газдата ми плаче: „Не можам да си најдам добри работници“ – Фала богу им текна да не ти работат за 250 евра

Веќе шест месеци барам работнички за во сендвичара.Со овој бизнис се занимавам скоро 10 години и никогаш не било...
- Advertisement -

Плаќаат по илјадници евра за млади Албанки а кога ќе ги видат остануваат во шок!

Неколку мажи од Црна Гора биле измамени, откога платиле за млади невести од Албанија но никогаш не ги добиле. Еден...

САМО МАЛКУ ЛУЃЕ ЈА ИМААТ ОВАА ЛИНИЈА НА ДЛАНКАТА: Нема да верувате што значи

Тие живеат според кодекс кој никој не би можел да живее и се интелигентни луѓе, никој не успева да...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!