Почивај во мир Гоце: Уште еден македонски музичар не успеа да ја победи битката со коронавирусот

Денес не напушти уште еден член од музичкото и инструментално семејство, Гоце Талевски, еден од основачите на групата “Оскар” од Битола, пренесе „Порта.мк“

Не успеа да ја преброди најважната животна битка со Коронавирусот.

Длабоко сочувство до семејството на Гоце Талевски и колегите од групата Оскар од Битола, воедно благодарност за сите кои активно беа вклучени во донациите за негово побрзо оздравување кое за жал заврши фатално.

Нека почива во мир!

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!