Пророштвата на Нострадамус за 2022 година

Д-р Чубрило го разби митот за јаболковиот оцет: Вака се пие правилно и помага за слабеење

Кога храната не се вари правилно, таа подлежи на размножување на бактерии, габи или паразити, микроорганизми на кои им одговара таква средина за живот....

Шokaнтнo видeo: Meдицинcka cecтpa фaтeнa kako ЛAЖНO вakциниpa пaциeнти

Пoлициjaтa вo Итaлиja ja yaпcи мeдицинckaтa cecтpa oд Пaлepмo зa koja co oфициjaлнa иcтpaгa бeшe yтвpдeнo ги лaжиpaлa cepтифиkaтитe нa лицaтa koи oдбивaлe дa...

Ha Водици cите одат по света вода, но постои верување дека ова не треба никако да се заборави

Богојавление е ден кога според преданието, божјиот глас објавил дека Исус е негов син и се верува дека воочи овој празник на полноќ се...

7 ЗНАЦИ ДЕКА ВО ДОМОТ ВИ Е СОБРАНА ЛОША ЕНЕРГИЈА: Еве како веднаш да се ослободите од неа – потребен Ви е и темјан

Дали вашиот дом е полн со негативна енергија – обрнете внимание на овие 7 знаци! Еве како енергично да го исчистите вашиот животен простор… Не...

Кога се соединат седум крстови, се создава совршен јазол: Молитва со бројаница која ги брка ѓаволите!

Многумина од нас носат бројаница, но малкумина знаат како да ја користат во молитва! Молитвата со бројаници, која особено ја негувале православните монаси, е еден...

Нострадамус е роден во Сен-Реми-де-Прованса, јужна Франција, на 14 декември 1503 година и бил познат француски лекар, кабалист и фармацевт, но се здобил со светска слава претежно со неговата книга Les Prophéties, чие прво издание беше објавено во 1555 година. г.

Пророштвата на Нострадамус предвидувале многу важни светски настани. Гатателот тврдел дека корените на предвидувањата што ги објавувал се базираат на критична астрологија, при што тој објаснува дека е таа е астрологија на судење или проценување на вредноста на еден настан. Тој студирал астрологија заедно со разни окултни науки и ги комбинирал за да ги направи своите предвидувања.

Пророштвата на Нострадамус се изразени во стихови наречени катрени. Многу од неговите предвидувања, како што е доаѓањето на власт на Адолф Хитлер и Втората светска војна, се покажале како вистинити.

Нострадамус напишал 6.338 пророштва, од кои многумина веќе се остварија. Неговите предвидувања опфаќаат период до 3797 година. Тајната на неговите предвидувања, сепак, е непозната. Катрените на Нострадамус продолжуваат да го фасцинираат светот, иако се напишани пред речиси пет века.

Еве ги пророштвата на Нострадамус за 2022 година:
Американскиот долар ќе пропадне
Нострадамус предвидува дека инфлацијата ќе излезе од контрола во 2022 година и американскиот долар ќе пропадне, а златото, среброто и биткоините ќе се сметаат за средства во кои вреди да се инвестираат повеќе пари.

Обид за убиство на Путин
Рускиот претседател Владимир Путин преживеа најмалку пет обиди за атентат. Според пророчките стихови на Нострадамус, во 2022 година ќе умре во бурна ноќ, кога ќе плови по морето и ќе го погоди гром.

Огромен ураган во Франција
Огромен ураган ќе предизвика пожари, суши и поплави во Франција и многу делови од светот. Ќе настапи глад во светски рамки.

Вештачката интелигенција ќе го нападне човечкиот род
Вашиот персонален компјутер ќе може да ја симулира моќта на мозокот на мало село. Компјутерите со интерфејс на човечка вештачка интелигенција ќе се разбудат и ќе ги согледаат нивните креатори и корисници како интелектуално пониски суштества. Роботите ќе го уништат човештвото.

Експлозија во Средоземното Море источно од островот Менорка
Во близина на островот Менорка на Медитеранот, небото ќе експлодира во голема експлозија што ќе се прошири во атмосферата за време на нуклеарна боева глава или ракетен тест.

Астероидниот дожд ќе ја уништи Земјата (метеорскиот дожд Геминиди е на 14 декември 2022 година)
Во стихот на Нострадамус се наведува дека астероидниот дожд ќе ја погоди планетата. Ако карпа доволно голема паѓа во океанот, може да предизвика џиновски плимни бранови кои ќе ја зафатат земјата и ќе предизвикаат големи уништувања. Земјотрес, исто така, ќе предизвика цунами и безброј штети може да предизвикаат зголемувањето на морската вода.

Ќе експлодира разорна нуклеарна бомба
Нуклеарна бомба ќе експлодира и ќе предизвика климатски промени, како и промени во положбата на Земјата.
Три дена во темнина
2022 година ќе донесе уништување, проследено со мир. Темнината од 72 часа ќе му претходи на мирот.

АКТУЕЛНО

Се појави новата баба Ванѓа на Балканот – кај Марина се чека по три дена за сеанса

Илјадници луѓе од цел Балкан секојдневно пристигнуваат во селото Мијајлица кај Бојник, недалеку од Лесковац, со надеж дека ќе ги прегледа извесна Марина, за...

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот…Ниту една земја на светот...

ВИДЕО: Ученик го поправи Путин на час по историја – погледнете ја неговата реакција

Ученик во основно училиште го поправи Путин на час по историја во врска со тоа каде се борел Петар Велики, а заради тоа беше...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ha Водици cите одат по света вода, но постои верување дека ова не треба никако да се заборави

Богојавление е ден кога според преданието, божјиот глас објавил дека Исус е негов син и се верува дека воочи овој празник на полноќ се...

7 ЗНАЦИ ДЕКА ВО ДОМОТ ВИ Е СОБРАНА ЛОША ЕНЕРГИЈА: Еве како веднаш да се ослободите од неа – потребен Ви е и темјан

Дали вашиот дом е полн со негативна енергија – обрнете внимание на овие 7 знаци! Еве како енергично да го исчистите вашиот животен простор… Не...

Кога се соединат седум крстови, се создава совршен јазол: Молитва со бројаница која ги брка ѓаволите!

Многумина од нас носат бројаница, но малкумина знаат како да ја користат во молитва! Молитвата со бројаници, која особено ја негувале православните монаси, е еден...
error: Содржината е заклучена!