Сопруга пронашла кутија под креветот, по која веднаш поднела молба за развод

Среќниот семеен живот на пар од Италија брзо завршил со развод, откако сопруга пронашла ја пронашла кутијата на својот сопруг под креветот.

Се започнало кога нејзиниот сопруг започнал се повеќе и повеќе да поминува во гаражата. Тој ја реновирал гаражата во продолжение на неколку месеци, дури успеал да ја опреми со кревет и мала кујна. Сопругата не била многу задоволна од нивниот заеднички живот во последните месец бидејќи сопругот многу ретко успевал да си доаѓа дома за тие да го поминуваат времето заедно.

Затоа таа започнала да се сомнева дека мажот и во гражата не се грижел само за автомобилот. Решила да ја посети неговата гаража и да направи детална проверка со цел да најде одговор на нејзините сомнежи. Кога стасала до креветот, решила да погледне што има под него.

Единствено под кревето имало една кутија од хартија. Кога ја отворила кутија ги пронашла сите одговори на нејзините сомнежи. Таа дознала дека нејзиниот сопруга ја изневерува, и тоа не со една жена. Во кутија имало фотографии на различни жени, а на грбот од секоја фотографија со пенкало била испишана дата.

Веднаш потоа таа ја доставила својата молба за развод, и не сакала да ги слуша изговорите на својот сопруг, кој треба да споменеме дека ги одбивал овие обвинувања велејќи дека немал интимни односи со овие жени.

Последни објави

Не се чувствувала добро, па отишла на доктор: Кога ѝ извадиле крв, докторите останале шокирани

Њујоршките доктори не можеле да си поверуваат на очите, кога и извадиле крв на една 25 годишна жена на...

Само што се породила ја однеле во другата соба да умре, но се случило чудо!

Патрисија и Лу биле воодушевени кога дознале дека таа е бремена и ги чека бебе. Но само неколку дена...

Се развеле кога тој имал 99, а таа 96 години, причината го шокираше светот, зарем се уште мислат на тоа?

Постојат случаеви какви никогаш порано не постоеле, да луѓе постари и од 80 години бараат развод за да можат...

Една соседка ми ко кажа овој трик и оттогаш, пред да тргнам на пат, секогаш …

Можеби вие веќе подолго време сте биле далеку од вашиот дом, а кога ќе се вратите дома, можете да...
- Advertisement -

Нејзиното момче ја оставил кога ја видел без шминка. Таа споделила на интернет како изгледа навистина

Оваа убава девојка живее во Лондон. Низ целиот свој живот Софија страдала поради нејзината несовршена кожа. Луѓето секогаш ме...

Орајќи ја нивата удрил во плаво буре- кога го отворил внатре се наоѓало вистинско богатство (ФОТО)

Овој фармер никогаш не очекувал да биде богат. Еден ден копал по својот имот додека не удрил во едно...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!