Тие се херои и нивната љубов ќе ве научи на многу нешта

Фотографијата која почнала да кружи на Интернет ги воодушевила сите без оглед на години и пол.

Имено, статусот на еден момче кое успеало да ја преброди пеколната болест и тоа благодарение на неговата тогашна девојка, сегашна сопруга, целосно ќе ве разнежни. Тој покрај овој статус објави и фотографија од најтешкиот период од неговиот живот.

Сликата е направена 5 дена по хемотерапијата и тешка операција на стомакот… мојата тежина околу 55 килограми. Јас во тешки болки. Јасно се гледа кој е заслужен за мојата љубов. Ме сакаше и со 48 килограми. Ме сакаше и без трепки и коса. Ме сакаше и кога не бев трпелив, најлош и најдобар. Излезе и на крај на светот со мене.

Спиеше по болничките ходници додека јас се лекував. Бегаше од работа и доѓаше да спие со мене во болничкиот кревет додека сестрите не ја избркаат. Имаше денови кога не спиеше ни по четири дена и ноќи. Никогаш не рече „уморна сум“„

Беше млада, имаше 18 години и можеше да каже „ ајде чао“, што ќе ми е болен човек, како што би направиле 99% од девојките денеска, но не и таа остана силна како никогаш досега и заедно победивме. Денеска имаме прекрасна принцеза и планираме уште многу мали ангели. Љубов, те сакам.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!