Фенг-Шуи за жени: Ако ја чистите куќата на овој начин, ќе дојдат важни и добри промени

Фенг шуи ќе ви помогне да го уредите просторот на таков начин што среќата ќе ве придружува во сите нејзини услови, благосостојба и здравје. Оваа филозофија има за цел да бара „добри“ енергетски текови.

Кога има период на монотони денови во животот, настани што не ви одговараат, фенг шуи за жени може да помогне! Која е суштината на овој метод?

Многу е погоден за жени. И тоа е ослободување на просторот за живеење: местото каде што живеете. Ова значи дека треба да фрлите сè што е непотребно во ѓубре и да дозволите енергијата да се движи слободно.

Затоа, општото чистење на куќата или станот може да стане еден вид позитивен ритуал, медитација за чистење на животот од непотребни, застарени и вознемирувачки работи. Па да одиме!

Список на она од што треба да се ослободиме: Сите работи и предмети што не ги користиме (со други зборови, сè што е одложено за таканаречените „не дај Боже“ денови). Не сакаме да доаѓаат такви денови, нели?

  • Излитена, старомодна мода, стари чевли, скршени играчки, правливи списанија, исушени цвеќиња ..
  • Филмови на касети, многумина од нас сега немаат ниту видеорекордери.
  • Фотографии што не сакате да ги гледате.
  • Непотребни подароци кои не се погодни за ништо.
  • Стари трудови: разгледници, потврди, потврди, писма. Сето ова сега не е потребно.
  • Можете да го оставите само највредното – за сеќавање.
  • Празни саксии со исушени цвеќиња.
  • Стари и скршени чинии и чаши …

Ако имате дилема дали да фрлите нешто, само запрашајте се: Дали навистина ми треба ова нешто? И кога последен пат го користев? Ако не сте носеле одредена облека веќе 5 години, фрлете ја! Исто е и со други работи.

Резултати од ова чистење на Фенг Шуи: Станот или куќата се почисти, поудобни, потивки. Престанок на депресија. Одлично расположение. Последователно, ќе биде многу полесно да се воспостави ред и да се одржува чистотата на таков простор.

Дефинитивно ќе имате нова врска. Старите проблеми ќе исчезнат.

Последни објави

Работела во Германија 40 години и градела вили за своите синови, а тие по смртта на нејзиниот сопруг ја исфрлиле на улица

Децата растеа во изобилство, затоа што семејството Цветковиќ солудно заработуваа. Брачни пар Цветковиќ од Лескоец цели 40 години работеше...

Посвоиле куче без да го видат – Кога ја отворија вратата од камионот, се случи нешто НЕВЕРОЈАТНО!

Трејси Вајат ја основала својата организација за помагање на животни во 2011 година, пренесува порталот „Likemag“. Се започна со тоа...

ИСПЛИВА ПОТРЕСНА СНИМКА ОД ПОСЛЕДНИТЕ ЧАСОВИ НА ТОШЕ! Пејачот се видел со оваа жена која му порачала: Те сакам, чувај се, пота повеќе го...

Музичката сцена во регионот години после загинувањето на Тоше Проески неможе да се помири со неговото прерано заминување, сега...

Газдата ми плаче: „Не можам да си најдам добри работници“ – Фала богу им текна да не ти работат за 250 евра

Веќе шест месеци барам работнички за во сендвичара.Со овој бизнис се занимавам скоро 10 години и никогаш не било...
- Advertisement -

Плаќаат по илјадници евра за млади Албанки а кога ќе ги видат остануваат во шок!

Неколку мажи од Црна Гора биле измамени, откога платиле за млади невести од Албанија но никогаш не ги добиле. Еден...

САМО МАЛКУ ЛУЃЕ ЈА ИМААТ ОВАА ЛИНИЈА НА ДЛАНКАТА: Нема да верувате што значи

Тие живеат според кодекс кој никој не би можел да живее и се интелигентни луѓе, никој не успева да...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!