Most recent articles by:

admin

- Advertisement -spot_imgspot_img

Трик за чистење на веце школката кој секоја домаќинка треба да го знае – ќе ви мириса со денови

Одржувањето хигиена во домот е неизмерно важно за вашето и здравјето на вашето семејство. Исклучително е тешко да се исчистат наслагите под оквирот. Совет е...

Прво ќе ги изведам децата на прав пат, а потоа ќе живеам. Но, животот имал друг план…

Една стара жена за подарок добила кутија полна со крушки. Одлучила прво да ги изеде оние презреаните крушки, за да не скапат, па потоа...

Фотографирала човек кој спие во ресторан,па споделила на Фејсбук – не можела ни да претпостави дека ќе му го промени животот (ВИДЕО)

Кога една американка видела маж какоспие во Мекдоналдс во Фајтвил, сакала со сите да ја сподели својата лутина на социјалните мрежи, меѓутоа не се...

Старица од Скопје раскажува: Јас ги родив, ги чував, ги школував, кога требаше тие мене да ме чуваат ме однесоа во дом за стари...

Баба Олга од Скопје денеска живее во Дом за стари лица. Ја раскажува својата приказна како после толку годони се нашла таму. Таа сега...

Брат брата НЕ РАНИ, но тешко му на оној КОЈ ГО НЕМА!

“Брат брата не храни, но тешко на оној кој го нема.” Секој кој има брат или сестра, знае колку вистина и мудрост има во...

Писмо од мајка до син кое ги остави без зборови сите кои го прочитаа

Ова писмо кое го објавиjа некои странски портали предизвика бројни споделување и коментари. Но неговата автентичност тие неможат да ја потврдат. Едно 16-годишно момче отишло...

Никогаш не ја заборавил: Се оженил со друга, па на поранешната и испратил порака која ќе ви го распарчи срцето!

„Таа ноќ кога клекнав на колена и ја побарав за жена, ти падна на истата и плачеше…“ На Фејсбук неодамна се појави порака која ќе...

Ќерка се пожалила на мајка и дека не може да го скроти мажот: Еве што нејзината мајката кажала на тоа

Ќерката и се пожалила на мајката дека во никој случај не може да го скроти мажот. Мајката на ова и одговорила: „Се може да...

Must read

Другар му ја силувал ќерката, па свирепо го убил: Вака му се одмаздил

Мистериозно злосторство одекна во медиумите, откако се обелоденија причините...
- Advertisement -spot_imgspot_img
error: Содржината е заклучена!