Новости

Вучиќ: Македонија го смени и името, па не ја примија во ЕУ

Македонија дури и името го смени, а ЕУ ни тогаш со таа земја не ги отвори пристапните преговори, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ, јави...

Пендаровски: Бугарија бара во македонските учебници да влезе дека до 1945 македонскиот јазик бил бугарски

Претседателот Стево Пендровски во вечерашното гостување на Канал 5 рече дека бугарската министерка Екатерина Захариева прави замена на тези кога вели дека тие го...

Прекрасна вест за тие што ќе добија финансиска помош од 6000 денари, нема ограничен рок за трошење на средствата

Нема рокови за тоа до кога граѓаните ќе може да ја потрошат финансиската помош обезбедена со четвртиот сет мерки на Владата, која треба да...

(ВИДЕО) Ангелов: Aко сум премиер би му понудил на Груевски да биде министер за економија

Денеска на утринскиот подкаст „Утро со Златев“ гостуваше Стојанче Ангелов и на ова интервју беа изнесени некои информации кои не ѝ се познати на...

ОГЛАС: Макпетрол бара работници за овие работни позиции – секој може да аплицира

Со вкупно 126 станици со современа понуда на производи и услуги, Макпетрол располага со најголемата мрежа од бензински станици во Република Македонија. Покрај тоа, во...

Познат идентитетот на жената која му го искрши автомобилот на Груби

Полицијата го расчистува инцидентот, кој вчера околу пладне се случил пред Собранието, а во кој жена го искршила ветробранското стакло на службениот автомобил во...

Захариева го споредува Тито со Хитлер: Северна Македонија лаже дека Бугарија и го негира идентитетот и јазикот, и го слави „мрачниот“ диктатор

Во интервју за германскиот весник Велт, шефицата на бугарската дипломатија Екатерина Захариева тврди дека Софија не го негира јазикот и идентитетот на Македонците, туку...

Борисов објави преписка меѓу него, Дац и Александар Митевски: Пријателството меѓу нас е силно, првиот комшија е како роднина

Да бидеме чесни едни кон други, решението е во дијалог и разбирање, објави бугарскиот премиер Бојко Борисов на Фејсбук, одговарајќи им на македонските уметници...
- Advertisement -

Последни објави

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ќе БЛЕСКААТ од среќа до 2025 година: Сите врати ќе им бидат отворени

Веќе пишувавме на кои знаци среќата ќе им се насмевнува до крајот на оваа година, а денес дознаваме кого...

Утре се МЛАДЕНЦИ: Ако сакате да имате УСПЕШЕН брак, мора да ги почитувате ОВИЕ обичаи

Денешниот голем празник е посветен на брачните парови. Нашата православна црква и нејзините верници денес го слават големиот црковен...
- Advertisement -

Препорачано

- Advertisement -

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

error: Содржината е заклучена!