Новости

Борисов објави преписка меѓу него, Дац и Александар Митевски: Пријателството меѓу нас е силно, првиот комшија е како роднина

Да бидеме чесни едни кон други, решението е во дијалог и разбирање, објави бугарскиот премиер Бојко Борисов на Фејсбук, одговарајќи им на македонските уметници...

Сопругата на починатиот кај „Млечен“ револтирана: Официјално, немаме правна држава

Наташа Димитриевска, сопруга на починатиот во сообраќајката кај „Млечен“ е револтирана од одлуката на Советот за јавни обвинители дека обвинителката во тој случај, Снежана...

Путин им се скара на министрите: Цените растат, приходите на луѓето опаѓаат, а вие ми кажувате бајки

Рускиот претседател Владимир Путин изрази неверување за тоа што прават министрите во ситуација кога опаѓаат приходите на населението, а невработеноста и цените на намирниците...

Заев: Ветото не е по наша вина- оваа Влада, држава и народ нема ни најмала вина за оваа ситуација

Во изминатите сто дена едно од прашањата на кое секојдневно беше посветена оваа Влада беше изнаоѓањето решенија за прашањата што ги постави Бугарија како...

Северен ветер со дожд, а некаде и снег- наредните денови не очекува целосен пресврт

Времето во земјава ќе биде претежно облачно, во источните делови со повремени сончеви периоди. Во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд,...

Каракачанов: Македонците може да се наречат и Марсовци и да речат дека Цар Самоил е од Марс, но тоа не смее да биде украдена...

Бугарија е земја која секогаш и помагала на Македонија – ние први ги препознавме, финансиски помагавме, помагавме и воено  за време на југословенското ембарго....

Бугарска пратеничка: На светот му стана јасно дека кирилицата е бугарска азбука

„Никогаш не престанавме да и подаваме рака на Македонија. Бугарија ја призна независноста на Македонија пред 30 години со цел да добие независност од...

Се бара причината: Непозната болест се појави во Индија- Повеќе од 140 лица завршија во болница за време на викендот

Официјални лица во Индија ја испитуваат причината за неидентификувана болест поради која повеќе од 140 лица беа хоспитализирани за време на викендот. Пациентите, од Елуру...
- Advertisement -

Последни објави

20 ГОДИНИ ЛЕЖЕШЕ ВО ЗАТВОР ЗА УБИСТВОТО НА СВОИТЕ ЧЕТИРИ ДЕЦА: Кога излезе на слобода, светот занеме

Кетлин помина 20 години во затвор, тврдејќи дека е невина, а потоа беше ослободена поради овие докази. Кетлин Фолбиг беше...

Правило за добар брак: Мажот треба да се разведе од мајка си пред да се ожени со саканата!

Драги мои жени, ако мислевте дека вашиот маж е независен маж кој не е под влијание на неговата мајка...

ЗА АРАПСКИОТ ХОРОСКОП СЕ ВЕЛИ ДЕКА Е Не Погрешлив: Најдете го вашиот „знак“ и дознајте што ве очекува во иднина

Арапскиот антички хороскоп не е толку познат на Запад, но е многу интересен и може да открие многу за...
- Advertisement -

Препорачано

- Advertisement -spot_imgspot_img

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

error: Содржината е заклучена!