Препорачано

Featured posts

Колку заработува и троши едно српско семејство кое со години живее во Германија? Како се снаоѓаат нашите таму, ако се работи за четиричлено семејство, каде што работат и двајцата родители? Јутјуберот Вуле одговори на овие прашања на својот канал „Vuletova...
Благодарение на отецот Партениј, кој му е духовен водач, музичарот и пејач Димитар Андоновски, длабински ја запознал верата и го пронашол вистинскиот Бог во своето срце. Се променил, созреал како личност и станал подобар човек. *Кога првпат го посети Бигорскиот...
Крштевањето на дете е голем настан за секое семејство. За сè да оди во совршен ред, добро е родителите да знаат на што треба да се придржуваат. Стар обичај е детето да се крсти додека е сè уште бебе, сè...
Научници откриле дека некои видови дрвја можат да послужат како показатели за местата каде има големи наоѓалишта на злато. Според студијата објавена во списанието „Nature Communications“, откритието треба да го олесни пронаоѓањето на подземни наоѓалишта на непристапни места. Д-р Мел...
ТВ водителката Лила Филиповска, која има 51 година, деновиве е во центарот на вниманието во македонската јавност. Популарната Лила се најде на мета на критики на социјалните мрежи, пред се Инстаграм, поради нејзиниот изглед односно начинот на кој често ја...
Блиските најмногу ни недостасуваат за време на празниците...
Нека бадниковата вечер го избрише сето она што сакаш да го заборавиш, а божикното утро ти исплете венец од здравје, среќа, љубов и божји благослов! Модерната технологија го промени начинот на живот, а недостатокот на слободно време доведува до тоа...
Што треба да се направи со паричката од бадниковото колаче – се верува дека тој што ќе ја најде кај него ќе има пари и среќа цела година! Бадниковото колаче е традиционално колаче кое што во различни делови кај нас...
Францускиот лекар и астролог Мишел де Ностредам, попознат како Нострадамус, успеа да предвиди некои клучни моменти од човечката историја како 11 септември, подемот на Адолф Хитлер, големиот пожар во Лондон и други катастрофи. Починал во 1566 година, а на...
error: Содржината е заклучена!