Препорачано

Featured posts

– Тоа беше лудо време. Само што ја држев Мејси во моите раце за прв пат беше неверојатно. Бев премногу неискусен, но ми се допадна додека ја држев и веднаш ја засакав, рече Алфи. Новинарите ја опколија неговата куќа, не...
Скоро сите правиме скандалозна грешка со клима уредот, што не чини многу пари.
Имам млада свекрва, Марина. Тaa има само 43 години. Се омажила рано. Имала само 18 години кога го родила мојот сопруг Раде, а една година подоцна неговиот брат Адам. Таа и мојот свекор имале добар брак. Децата пораснале во среќно...
Жариштето на ковид-19 откриено во Нанјинг се проширило во пет кинески покраини и Пекинг, а државните медиуми тоа го нарекле "најголема зараза по Вухан". Според државните податоци, заразени се речиси 200 луѓе откако вирусот бил детектиран на аеродром на 20-ти...
Со овие зборови треба да се молите за своите деца: Господе, бессмртен, од кого излегува добро и благослов, целосно се молам за децата кои ми ги подари за јас да ги родам. Чувај ги во својата милост и светост, за...
Pодена сум во Скопје, завршив на економскиот факултет во Скопје. Откако завршив високо образование се вработив во компанија од Белград за која работев преку интернет. Многу ја сакам работата. Ме прави среќна тоа што сум независна, а особено ме...
Нејзините зборови се раширија низ светот: Доаѓа чума што ќе го задуши светот…
ТВ водителката Лила Филиповска, која има 51 година, деновиве е во центарот на вниманието во македонската јавност. Популарната Лила се најде на мета на критики на социјалните мрежи, пред се Инстаграм, поради нејзиниот изглед односно начинот на кој често ја...
error: Содржината е заклучена!