COVID19

Еден од најсигурните начини да дознаете дали сте имале коронавирус

Наједноставниот начин е да се тестирате за да проверите дали имате антитела на коронавирусот. Листата на симптоми на Ковид-19 е долга, но многу од случаите...

Научниците откриле како да препознаете заразен човек со Ковид-19 без симптоми

Кај младите луѓе кои што немаат типични симптоми на заразата коронавирус, се појавуваат некои промени на кои што треба да внимавате. Клиничката манифестација на Ковид-19...

Три сценарија во борба против коронавирусот- кога и како може да го победиме

За конечно да се запре пандемијата на коронавирус, која однесе над 1,4 милиони животи ширум светот за помалку од една година, потребно е да...

Во Кина пронајден коронавирус во смрзнати производи

Најголемиот кинески пазар на прехранбени производи, пазарот Синфади во Пекинг, ја прекина продажбата и складирањето на разладено и смрзнато месо и морска храна, поради...

Доктор и медицинска сестра водеa љубов во ковид болница: „Го правеле тоа во текот на паузата за ручек“

Медицински работници чии имиња не биле наведени, вработени биле во болница во романски град. Романската јавност останала вчудоневидена откако било објавено дека доктор и медицинска...

Не чекајте, ќе ве остават да починете: Маркоски за голготата со Ковид 19

По скоро 3 недели Ковид голгота, добив негативен тест. Па пошо не сум член на „Машки домаќински муабети“, „Совети за Ковид 19“ и слични...

Четири лекции од земјата , каде што коронавирусот е запрен во рекорден рок

Секој момент станува сè појасно – коронавирусот може да се запре, но бара интелигентни, ефективни и честопати радикални мерки. Ова е потврдено со примерот на...
- Advertisement -

Последни објави

Експерт за говор на тело: Путин има сериозен здравствен проблем

Во написите на медиумите во светот веќе подолго време се шпекулира дека рускиот претседател Владимир Путин е во лоша...

Сестрата на Јованка Броз ја ја кажа причината зошто таа и Тито немале деца

Животот на Јованка Броз, сопругата на Јосип Броз Тито, нејзиното доаѓање во Белата палата и принудното заминување од неа,...

Што се случува со Путин: Зошто се држи толку цврсто за масата- вчерашна снимка предизвика многу нејаснотии (ВИДЕО)

Снимката од средбата на Владимир Путин со Сергеј Шојгу, рускиот министер за одбрана, ги започна шпекулациите дека на шефот...
- Advertisement -

Препорачано

Експерт за говор на тело: Путин има сериозен здравствен проблем

Во написите на медиумите во светот веќе подолго време...

Сестрата на Јованка Броз ја ја кажа причината зошто таа и Тито немале деца

Животот на Јованка Броз, сопругата на Јосип Броз Тито,...
- Advertisement -

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

Ја фотографирал сопругата, а откако ја видел фотографијата, веднаш побарал развод (фото)

Вакви приказни често кружат низ социјалните мрежи и често...

Од утре сметки ќе се плаќаат и во пошта – Еве колку ќе биде провизијата

Од понеделник. 01. март 2021 година започнува функционирањето на...
error: Содржината е заклучена!