ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ЕУ воведува корона пасоши – Меркел потврди дека сигурно ќе бидат достапни до лето

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави вчера дека дигиталниот сертификат за вакцинација, кој ќе им овозможува на луѓето да патуваат...

Го мразеле зошто правел добро: Семејството на ветеранот кој собра милиони за да се бори против коронавирусот ги криело хејтерските пораки од него (ВИДЕО)

Ќерката на капетанот Сер Том Мур откри дека криела хејтерски пораки од нејзиниот татко, кои семејството ги добивало преку...

Кој е најбогатиот шеик на светот и зошто жените бегаат од него: Зошто раката на правдата не стигнува до Мухамед

Принцезата Латифа, ќерка на Мухамед бин Рашид ел Мактум, владетелот на Дубаи и потпретседател на Обединетите Арапски Емирати, во...

Софија Лорен и Џенифер Лопез се колнат во неа: Состојка која сите ја имаме во кујната, а се верува дека го забавува стареењето

Медитеранската билка ја подмладува и негува кожата, ја зајакнува нејзината природна бариера, ѝ овозможува еластичност и блескав изглед и...

Трипати е поевтино: Користете го ова за алиштата наместо омекнувач

обро се познати сите својства на алкохолниот оцет, а сега може да го искористите и да заштедите пари за...

Истражување: Луѓето кои имале Ковид-19 се соочуваат и со опаѓање на косата

Најновото истражување покажува дека над 20 проценти од луѓето кои биле заразени со Ковид-19, покрај заморот, губењето на мирисот...

Отиде на одмор со девојката, а кога остана сам во собата доживеа шок: Може да се случи секому

Даги Хамилтон од Ирска на својот Фејсбук профил објавил фотографија поради која корисниците на интернет останале вчудоневидени. Имено, Даги со...

Нова студија: Секој петти пациент со дијабетес заразен со ковид-19 умира за 28 дена

Според нова студија спроведена на Универзитеот во Нант Секој...

Камили изненадени од снегот; Снежна покривка во Саудиска Арабија после 50 години (ВИДЕО)

На почетокот на оваа зима, Саудиска Арабија, меѓу другите...

ЖАЛНА ВЕСТ: Почина Ѓорѓе Балашевиќ – ја загуби битката на 67-годишна возраст

Познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ поина денеска на 67-годишна возраст. Да потсетиме, Балашевиќ пред три дена бил примен на инфективната клиника...

Кога ќе ви остане само стар леб – како да биде „како нов“ за само 5 минути?

Ова е многу едноставен и делотворен трик поради кој ќе имате голема заштеда, бидејќи често се случува бајатиот, стар...

Убаво е во домот да имате фигура на слон – знаете ли на кое место треба да стои за да носи среќа

Слон во близина на влезната врата привлекува среќа и сила за станарите, додека слонот во двор ја штити куќата...

Неофицијално: Мијалков стигнал до Белград, но бил убеден од Заев да се врати

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од...

Измамени потрошувачи сведочат: На полица една цена, на каса друга

змамени потрошувачи сведочат дека производите имаат една цена на...

Новости

Прочитајте ги последните новости...

Доделени наградите од 20 илјади денари од „Мој ДДВ“, проверете дали сте добитник

Сите кои скенираа сметки преку апликацијата „Мој ДДВ“, во...

ПЛАТА 22.000 денари: Макпетрол АД Скопје ќе вработи 7 кандидати

Врз основа на членот 22 став 1 точка 1...

ФОТО: Објавен списокот на фирми што зеле државна помош, а не исплатиле плати за ноември

Владата ја објави ажурираната анализа на неисплатена државна помош за ноември...

COVID 19

Овие две држави во Европа ќе воведат „корона- пасоши“

Наместо затворање, како што беше случај во другите европски земји, шведските власти првично сметаа на т.н. имунитет на стадо...

Нови детали: За животот на Балашевиќ лекарите се бореле повеќе од 2 часа – состојбата му се влошила одеднаш

Познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ почина денеска на 67-годишна возраст. Да потсетиме, Балашевиќ пред три дена бил примен на инфективната...

Како да претчувствувал: Ѓорѓе Балашевиќ испратил чудна порака на својата ќерка – „Не е позитивен на корона, само на животот“

Во денешно време, кога стравот од коронавирусот преовладува, Ѓорѓе Балашевиќ пред смртта со чудна порака го збуни семејството, но...

Носите ли иста валкана маска со денови – докторот открива дека дека сувата уста и лошиот здив можат да доведат до лоши последици

Веќе научивме дека заштитните маски помагаат да се спречи ширењето на заразни болести, како што е вирусот Ковид 19,...

Русите сакаат да ни достават вакцини против ковид-19, ама ние ги игнорираме

Руската вакцина „Спутник V“ ќе пристигне во вашата земја откако македонските власти ќе ни испратат официјално барање за набавка...

Научниците тврдат: Еден орган „чувствува“ посебни оштетувања по зараза со коронавирусот

За луѓето кои што боледуваат од оваа болест постои многу поголем ризик од смртен исход. Срцето е орган кој што...

Трикови

Маснотиите повеќе нема да се собираат во вашата машина за садови – применете го овој трик

Повременото користење на програмата со висока температура ќе го подобри нивото на хигиена во...

Ваков трик за чистење на бигорот не сте пробале – потребна ви е само паричка

Секоја домаќинка знае колку незгодна работа е чистењето бигор во бањата, бидејќи овие наслаги...

Мајка откри трик за чистење на машината за перење алишта – ги отстранува нечистотиите, а облеката нема да се оштети при перење

Пробајте го овој трик и верувајте, ќе бидете задоволни… Чистењето на машината за алишта е...

Најдоброто практично решение: Евтин трик кој ќе ве спаси од кондензација на прозорците оваа зима

Доколку и вие во вашиот дом имате ПВЦ дограма, тогаш најверојатно веќе сте се...

Интересно

Калиопи скршена од болка: Ми го одземаа детството, беше дел од мојата младост

Замина уште една човечка величина, овој пат крунисана со...

Каракачанов: На ЕУ не и е потребен нов проблем, каков што е Македонија

Бугарскиот министер за одбрана, Красмир Каракачанов тврди дека македонската...

Stay connected

13,250FansLike
2,200FollowersFollow
2,458FollowersFollow
1,500SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Видео

ВИДЕО: Генијално – едноставен трик за отворање на замрзнатите врати, добро е да се знае

Трикот за отворање на замрзнатите автомобилски врати кој на многумина добро ќе им дојде...

Вредат милиони, а ги оставаат во пустелија: Во Дубаи отпад за луксузни автомобили (ВИДЕО)

Ако ви е потребна, да речеме врата за Ферари, или шовершајбна за Ламбурџини, ова...

Три состојки и две минути ви се потребни за да не ви замрзнат стаклата од автомобилот

Во пресрет на студеното време, снегот и ниските темпереатури, една од работите која сигурно...

Сопругот ја остави бидејќи забременила – тогаш пронајде нешто во шпоретот што и го смени животот (ВИДЕО)

Аманда и нејзиниот сопруг многу сакале бебе. Тоа било тежок период за нив двајца....

Совети

Нанесете го ова на темето и косата побрзо ќе ви расте – нема да се покаете

Изгледа е вистина дека сокот од кромид може да се користи за спречување на...

Ако имате ваков израсток на телото не го игнорирајте, може да биде страшно по вашето здравје

Кога на раката, дланката, прстите или на рачниот зглоб ќе се појават чудни израстоци...

Ако се компирите вакви, не мора веднаш да ги фрлате: Еве што да направите со нив

Сигурно ви се има случено, компирите долго да стојат на топло и влажно. Тоа...

Бугарски доктор откри моќен лек стар илјада години – 2 лажици дневно и ќе го зајакнете имунитетот

Мед, лук, ореви и лимони – тоа се состојките, кои се неопходни, за подготвување...

Избор на уредникот

Адам ѝ се одмазди на банката по 18 години!Немаше пари, па го одбија за кредит, а денес цел свет зборува за тоа што го...

Британецот пред 18 години дошол во локална банка и барал заем за да започне...

За оние кои сакаат месо: Ако парчето стек изгледа вака полн е со хормони и антибиотици

Бледо парче свинско месо илио воденикаво пилешко е сигурен знак дека тавото месо е...

Мајка ја натера својата ќерка да испразни тубатa од пастата за заби, во чинија- еве зошто

Животна лекција: Мајка ја натера својата ќерка да испразни тубат од пастата за заби,во...

Утре е Богојавление – Сите девојки треба да го стават ова под перница, а во вторник да замесат тесто за Водици

Богојавление Водици е еден од најголемите и најтешки христијански празници. Според Библијата, на овој...
- Advertisement -

НАЈЧИТАНОPOPULAR
Ова се најчитаните вести

Поучна приказна: Оставете ги да ве озборуваат!

Тешко е да ги задоволите сите вкусови. Оној кој...
error: Содржината е заклучена!