Аларм дека куќата ви е полна со негативна енергија – во ваков дом нема среќа

Ви презентираме некои од најефикасните методи за да ви помогнеме да ја исчистите куќата од сè што оди наопаку.

Повеќето луѓе редовно го чистат физичкиот хаос што го прават секој ден, но повеќето не се свесни дека истото треба да се направи и со енергетскиот хаос!

Од време на време е добро да се отстрани негативната, хаотична енергија што ве опкружува. Просторот ќе биде полесен, посветлен и креативен, а вие и вашето семејство ќе се чувствувате подобро. Еве кога мора да ја исчистите енергијата на вашиот дом:

Кога имате лош ден. – Негативната енергија во вашиот дом се храни со овие чувства и се зголемува неконтролирано.Ако бевте болни.Со стресот што го чувствувате под временските услови, физичката состојба внесува негативна енергија во просторот околу вас.

По загубата – Чистењето за време на тагата може да ви помогне да ја надминете болката и да ви дадете сила да продолжите напред.

После расправија со партнерот – Рековте некои работи, а тој го рече истото. Кога несогласувањето ќе заврши, време е да се исчисти воздухот – буквално.За време на секоја голема животна промена.

Нова работа, партнер, домашно милениче, бебе кое доаѓа … Бришењето на старата создава простор за нова енергија.

Последни објави

Работела во Германија 40 години и градела вили за своите синови, а тие по смртта на нејзиниот сопруг ја исфрлиле на улица

Децата растеа во изобилство, затоа што семејството Цветковиќ солудно заработуваа. Брачни пар Цветковиќ од Лескоец цели 40 години работеше...

Посвоиле куче без да го видат – Кога ја отворија вратата од камионот, се случи нешто НЕВЕРОЈАТНО!

Трејси Вајат ја основала својата организација за помагање на животни во 2011 година, пренесува порталот „Likemag“. Се започна со тоа...

ИСПЛИВА ПОТРЕСНА СНИМКА ОД ПОСЛЕДНИТЕ ЧАСОВИ НА ТОШЕ! Пејачот се видел со оваа жена која му порачала: Те сакам, чувај се, пота повеќе го...

Музичката сцена во регионот години после загинувањето на Тоше Проески неможе да се помири со неговото прерано заминување, сега...

Газдата ми плаче: „Не можам да си најдам добри работници“ – Фала богу им текна да не ти работат за 250 евра

Веќе шест месеци барам работнички за во сендвичара.Со овој бизнис се занимавам скоро 10 години и никогаш не било...
- Advertisement -

Плаќаат по илјадници евра за млади Албанки а кога ќе ги видат остануваат во шок!

Неколку мажи од Црна Гора биле измамени, откога платиле за млади невести од Албанија но никогаш не ги добиле. Еден...

САМО МАЛКУ ЛУЃЕ ЈА ИМААТ ОВАА ЛИНИЈА НА ДЛАНКАТА: Нема да верувате што значи

Тие живеат според кодекс кој никој не би можел да живее и се интелигентни луѓе, никој не успева да...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!