COVID19

Не верувала во вакцини, па починала од коронавирусот- Американката имала последна желба

Мајка на четири деца во Тексас одби да се вакцинира против ковид-19, но откако го загуби својот сопруг, таа самата се зарази со коронавирусот....

Млекото на вакцинираните мајки може да ги заштити бебињата од коронавирус

Млекото на мајките кои примиле две дози вакцина против коронавирус би можело да содржи антитела кои ќе го заштитат бебето од вирусот. Истражувањето е...

Германскиот виролог изненади со својата изјава: Вакцинираните „намерно“ да се заразат со Ковид-19

Германскиот виролог Кристијан Дростен порачал дека е неопходно вакцинираните граѓани намерно да се инфицираат со коронавирусот. Најугледниот германски виролог Кристијан Дростен препорачува вакцинираните да се...

Запрепастувачка израелска студија за делта сојот: Природниот имунитет подобро штити од две дози вакцина

Природниот имунитет кој се развива по инфекцијата на коронавирусот нуди значително подобра заштита од делта варијантата на коронавирусот од две дози на вакцината „Фајзер“,...

Беќаровски: Ќе имаме до 2000 новозаразени на дневно ниво

Тоа што ни се случува денес во смисла на починати е одраз на тоа што ни се случува во изминатите денови. Ни се случува голема...

Др.Кузмановски: Чипот за cледење не ти е во paмото, туку го нocиш во џебот, а може и ова го читаш со него

Дали јас и моите колеги и моите професори, можеме да го објасниме процесот на имунизација во 3-5 минути на човек кој нема основни познавања...

ИМА ПЕТ ДЕЦА, САМО 39 ГОДИНИ И НЕ САКА ВАКЦИНА: Почина од корона и ова е последната порака што ја испрати до неговата сопруга

Човек кој не сакаше да прими вакцина против корона, почина по ненадејно влошување на неговата здравствена состојба. Неговата сопруга на телевизија во солзи. Таткото...

Д-р Чадиковски: Протестирајте пред ковид болниците, може ќе ги убедите болните дека не се болни

Зошто протести пред Влада и Собрание, посоодветно е пред болниците со болни од ковид, може ќе ги убедат дека не се болни, напиша д-р...
- Advertisement -

Последни објави

Не верувала во вакцини, па починала од коронавирусот- Американката имала последна желба

Мајка на четири деца во Тексас одби да се вакцинира против ковид-19, но откако го загуби својот сопруг, таа...

Млекото на вакцинираните мајки може да ги заштити бебињата од коронавирус

Млекото на мајките кои примиле две дози вакцина против коронавирус би можело да содржи антитела кои ќе го заштитат...

Трик за најбрзо лупење на печени пиперки – лушпата паѓа за секунда

Постои супер трик за лесно лупење на пиперките за ајвар. Ако сакате да ги излупите пиперките кои се печени,...
- Advertisement -

Препорачано

- Advertisement -

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

error: Содржината е заклучена!