COVID19

Трагедија во Србија: Почина 20-годишна девојка од коронавирус, бремена со близнаци

Дваесетгодишна жена од Књажевац, која била бремена со близнаци, починала синоќа во Клиничкиот центар во Ниш, од последиците од ковид-19, потврдија за српските медиуми...

Како да не се заразите оваа есен: Применете ги овие 10 совети со кои ќе го зајакнете имунитетот, а вирусите ќе ве заобиколат

Ако ги следите овие едноставни препораки, шансите да се заразите ќе се намалат... 1. Вакцинирајте се против грип и корона Ова е најважната препорака и ги...

Д-р Мехмедовиќ: Ни претстои тешка есен и зима со коронавирусот, состојбата ќе ескалира поради неодговорноста на политичарите

Статистиките на здравствените власти покажуваат дека бројот на новозаболени како последица од коронавирусот е намален, но не е иста ситуацијата со починатите од опасниот...

Доктор објави снимки од белите дробови на двајца кои прележале Ковид-19, од кој едниот не бил вакциниран

Ширум светот, делта сојот доведе до зголемен број на случаи на Ковид-19. Иста ситуација се забележува и во болницата во Сан Диего, каде доктор...

Не верувала во вакцини, па починала од коронавирусот- Американката имала последна желба

Мајка на четири деца во Тексас одби да се вакцинира против ковид-19, но откако го загуби својот сопруг, таа самата се зарази со коронавирусот....

Млекото на вакцинираните мајки може да ги заштити бебињата од коронавирус

Млекото на мајките кои примиле две дози вакцина против коронавирус би можело да содржи антитела кои ќе го заштитат бебето од вирусот. Истражувањето е...

Германскиот виролог изненади со својата изјава: Вакцинираните „намерно“ да се заразат со Ковид-19

Германскиот виролог Кристијан Дростен порачал дека е неопходно вакцинираните граѓани намерно да се инфицираат со коронавирусот. Најугледниот германски виролог Кристијан Дростен препорачува вакцинираните да се...

Запрепастувачка израелска студија за делта сојот: Природниот имунитет подобро штити од две дози вакцина

Природниот имунитет кој се развива по инфекцијата на коронавирусот нуди значително подобра заштита од делта варијантата на коронавирусот од две дози на вакцината „Фајзер“,...
- Advertisement -

Последни објави

Експерт за говор на тело: Путин има сериозен здравствен проблем

Во написите на медиумите во светот веќе подолго време се шпекулира дека рускиот претседател Владимир Путин е во лоша...

Сестрата на Јованка Броз ја ја кажа причината зошто таа и Тито немале деца

Животот на Јованка Броз, сопругата на Јосип Броз Тито, нејзиното доаѓање во Белата палата и принудното заминување од неа,...

Што се случува со Путин: Зошто се држи толку цврсто за масата- вчерашна снимка предизвика многу нејаснотии (ВИДЕО)

Снимката од средбата на Владимир Путин со Сергеј Шојгу, рускиот министер за одбрана, ги започна шпекулациите дека на шефот...
- Advertisement -

Препорачано

Експерт за говор на тело: Путин има сериозен здравствен проблем

Во написите на медиумите во светот веќе подолго време...

Сестрата на Јованка Броз ја ја кажа причината зошто таа и Тито немале деца

Животот на Јованка Броз, сопругата на Јосип Броз Тито,...
- Advertisement -

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

error: Содржината е заклучена!