COVID19

Беќаровски: Ќе имаме до 2000 новозаразени на дневно ниво

Тоа што ни се случува денес во смисла на починати е одраз на тоа што ни се случува во изминатите денови. Ни се случува голема...

Др.Кузмановски: Чипот за cледење не ти е во paмото, туку го нocиш во џебот, а може и ова го читаш со него

Дали јас и моите колеги и моите професори, можеме да го објасниме процесот на имунизација во 3-5 минути на човек кој нема основни познавања...

ИМА ПЕТ ДЕЦА, САМО 39 ГОДИНИ И НЕ САКА ВАКЦИНА: Почина од корона и ова е последната порака што ја испрати до неговата сопруга

Човек кој не сакаше да прими вакцина против корона, почина по ненадејно влошување на неговата здравствена состојба. Неговата сопруга на телевизија во солзи. Таткото...

Д-р Чадиковски: Протестирајте пред ковид болниците, може ќе ги убедите болните дека не се болни

Зошто протести пред Влада и Собрание, посоодветно е пред болниците со болни од ковид, може ќе ги убедат дека не се болни, напиша д-р...

Пановски со апел до вакцинираните со една доза: Потврдата не ве штити од зараза, нека не ви дава лажна сигурност

Професор д-р Никола Пановски на својот Фејсбук профил упати апел до граѓаните кои примиле само една доза вакцина деновиве или пак ќе ја примат...

Сѐ зависи од една работа: Англиски епидемиолог открива кога ќе може да се вратиме во нормала

„На пандемијата не ѝ се ближи крајот со оглед на тоа што мал број од светската популација е вакцинирана против Ковид-19“, изјавил англискиот епидемиолог...

Д-р Петличковски советува кога да се вакцинирате ако сте прележале Ковид-19

Досега неколку пати сме зборувале и ставот, којшто е прифатен во светот, е дека и граѓаните коишто ја имаат прележано болеста, треба да се...

Д-р Беќаровски: „Настинката“ не ви е ниту од климата, ниту од испотената маица од топлото време, тестирајте се

Докторот од Клиниката за токсикологија Нико Беќаровски со објава на социјалната мрежа Фејсбук, апелира лицата кои одат да се вакцинираат прво да се тестираат,...
- Advertisement -

Последни објави

Експерт за говор на тело: Путин има сериозен здравствен проблем

Во написите на медиумите во светот веќе подолго време се шпекулира дека рускиот претседател Владимир Путин е во лоша...

Сестрата на Јованка Броз ја ја кажа причината зошто таа и Тито немале деца

Животот на Јованка Броз, сопругата на Јосип Броз Тито, нејзиното доаѓање во Белата палата и принудното заминување од неа,...

Што се случува со Путин: Зошто се држи толку цврсто за масата- вчерашна снимка предизвика многу нејаснотии (ВИДЕО)

Снимката од средбата на Владимир Путин со Сергеј Шојгу, рускиот министер за одбрана, ги започна шпекулациите дека на шефот...
- Advertisement -

Препорачано

Експерт за говор на тело: Путин има сериозен здравствен проблем

Во написите на медиумите во светот веќе подолго време...

Сестрата на Јованка Броз ја ја кажа причината зошто таа и Тито немале деца

Животот на Јованка Броз, сопругата на Јосип Броз Тито,...
- Advertisement -

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

На царина забележаа дека во куферот нешто се движи, а кога го отвориja останаa без зборови

Цариниците често имаат прилика да најдат невообичаени работи во...
error: Содржината е заклучена!