БАБА ВАНЃА ЗА 2022 ГОДИНА НАВОДНО ГО ПРОРЕКЛА ОВА : Сите се молат нејзините предвидувања да не се остварат!

Отсекогаш најмногу не плашеле пророштвата на Баба Ванѓа. Се верува дека за 2022 година таа го предвидела ова.

Вангелија Пандева Гуштерова е родена во Струмица во Македонија и е попозната како „Баба Ванѓа“. Таа била пророчица и се верува дека предвидела многу настани.

Кога Ванѓа имала 12 години, таа го напуштила домот со семејството и почнала да живее во Ново Село. Една година подоцна, таа била тешко повредена во невреме, по што постепено почнала да го губи видот, кој целосно го загубила до нејзиниот 16-ти роденден.

Несреќата се поврзува и со почетокот на нејзините пророчки способности и визии. До полнолетството живеела во санаториум во близина на Белград.

Во училиштето за слепи во Земун учела домашни работи, а потоа се вратила во Бугарија и се грижела за помалите браќа и сестри. Во 1940 година го изгубила својот татко, па семејството западнало во тешки финансиски проблеми.

Наводно, токму во овој период таа открила дека има способност да комуницира со „оној свет“. Нејзините наводни пророштва се остварија.

Пророчицата стана позната во светот дури по нејзината смрт, поради исполнетото пророштво за терористичкиот напад на 11 септември 2001 година на кулите близначки во Њујорк. Иако била неписмена, нејзините пророштва биле напишани од пријатели и роднини.

Таа наводно дури и ја прорекла нејзината смрт на 11 август 1996 година, Втората светска војна, а се верува дека дури и омразениот диктатор Адолф Хитлер дошол да ја посети, но тој разочаран ја напуштил нејзината куќа бидејќи таа предвидела неславен крај на војната.Таа, наводно, предвидела многу други катастрофи, па дури и по смртта на пророштвата на Ванѓа, многу луѓе се плашат. Таа ја предвиде и војната меѓу муслиманите и Европејците.

Потоа предвидела дека во 2088 година ќе дојде далечна болест, од која луѓето ќе почнат брзо да стареат, но во 2097 година таа болест ќе биде победена. Во втората половина на 21 век ќе владее комунизмот, а човечките органи ќе можат да се одгледуваат.

Ова се наводно нејзините предвидувања за 2022 година
– Напад врз Владимир Путин. Баба Ванѓа предвидела напад на рускиот претседател, но тоа не значи и негов крај.
– Пад на метеорит. Таа го процени судирот на голем метеорит со Земјата.

– Економска криза. Најпогодени од кризата ќе бидат земјите кои го имаат доларот како валута.
– Климатска промена. Таа предвиде различни климатски промени, а глобалното затоплување ќе претставува голема закана за флората и фауната следната година.

– Болеста на Доналд Трамп. Неговото здравје ќе биде полошо, а зборувала и за мистериозна болест со сериозни последици по неговото уво и мозок.
– Кралицата Елизабета. Според нејзините предвидувања, кралицата Елизабета Втора наводно ќе ја загуби битката за својот живот и ќе го препушти тронот на својот син Чарлс.

– Бунт во Северна Кореја. Народот на Северна Кореја ќе се крене против лидерот Ким Џонг-ун.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!