Балканец дал отказ во Австрија па му се одмаздил на шефот: По една година откриено е што направил

Неименуваниот Хрват кој живее во Австрија му се одмаздил на шефот кој му дал отказ, а неговата “итрина” била откриена по една година.

Мажот работел во некоја фабрика до месец мај минатата година, а откако добил отказ ја земал картичката со која компанијата плаќала гориво и со неа платил гориво кое на две бензински станици го наточил во својот приватен автомобил, пишуваат од “Fenix“.

Гориво си наточил повеќе пати. Работодавачот сфатил дека поранешниот работник го направил тоа по една година и дури тогаш го пријавил во полиција. Како што пишуваат медиумите, кога Хрватот точел гориво тоа било евидентирано од страна на компанијата, но не покажувало во кое возило става гориво.

Поради тоа лукавиот Хрват не бил фатен веднаш.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!