Бездомник нашол чек од 10.000 долари на улица и решил да го врати, но вакво нешто не ни сонувал дека ќе добие (видео)

Елмер Алвазер, бездомник од Њу Хевен нашол чек од 100,000 долари на улица, па иако немал скршен денар во џеб сепак одлучил да го врати чекот.

Се воиспоставило дека чекот припаѓа на Роберта Хоски, американска милионерка, која била воодушевена од неговото дело, па одлучила да направи непто за возврат. Таа направила и видео и го поставила на Фејсбук и нагласила дека Елмер немал појма за што се работи.

Таа му се заблагодарила и му доделила стипендија на факултетот заменаџмент на ко таа била директорака. Исто така му обезбедила и часови по англиски како и секојдневно советување за кариера која ја сака.

Му организирала и интервју за работа, додека не заврши со школувањто. Елмер бил едноставно запрепастен и изнанаден од ваквиот подарок. Погледнете го видеото и неговата реакција:

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!