Ваков трик за чистење на бигорот не сте пробале – потребна ви е само паричка

Секоја домаќинка знае колку незгодна работа е чистењето бигор во бањата, бидејќи овие наслаги се насобираат како луди, особено околу славината и туш-кабината.

Една жена во фејсбук-групата Mrs Hinch Cleaning Tips им открила на корисничките каква мака имала со дебелиот слој бигор на мијалникот во бањата, сѐ додека не испробала еден генијален трик.

Земала монета и со неа го истругала бигорот. Воодушевена од резултатот, го споделила своето откритие со преостанатите членки на оваа група.„Тука има уште работа, но многу ми помогна трикот со монетата“, напишала.

Потоа, многу жени откриле во коментари дека едвај чекаат да го испробаат методот. „Каква разлика! Брилијантна идеја!“, гласел еден од коментарите.

Ослободете се од бигорот еднаш засекогаш: Овој трик ги отстранува сите дамки од славината!

Последни објави

Не се чувствувала добро, па отишла на доктор: Кога ѝ извадиле крв, докторите останале шокирани

Њујоршките доктори не можеле да си поверуваат на очите, кога и извадиле крв на една 25 годишна жена на...

Само што се породила ја однеле во другата соба да умре, но се случило чудо!

Патрисија и Лу биле воодушевени кога дознале дека таа е бремена и ги чека бебе. Но само неколку дена...

Се развеле кога тој имал 99, а таа 96 години, причината го шокираше светот, зарем се уште мислат на тоа?

Постојат случаеви какви никогаш порано не постоеле, да луѓе постари и од 80 години бараат развод за да можат...

Една соседка ми ко кажа овој трик и оттогаш, пред да тргнам на пат, секогаш …

Можеби вие веќе подолго време сте биле далеку од вашиот дом, а кога ќе се вратите дома, можете да...
- Advertisement -

Нејзиното момче ја оставил кога ја видел без шминка. Таа споделила на интернет како изгледа навистина

Оваа убава девојка живее во Лондон. Низ целиот свој живот Софија страдала поради нејзината несовршена кожа. Луѓето секогаш ме...

Орајќи ја нивата удрил во плаво буре- кога го отворил внатре се наоѓало вистинско богатство (ФОТО)

Овој фармер никогаш не очекувал да биде богат. Еден ден копал по својот имот додека не удрил во едно...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!