ВАШЕ МИСЛЕЊЕ?! Дали е пристојно 45-годишна жена да носи искинати фармерки, како и 15-годишно девојче?

Во последните две години, искинати фармерки носеа 15-годишни девојчиња и 45-годишни жени. Иако во тренд се искинатите фармерки, прашањето е дали е во ред жените од средна возраст да се облекуваат како средношколци. Во ред, да, овој модел на фармерки е на насловната страница на „Вог“, но тоа не значи дека одговара на вашата возраст.

Не мора да се облекувате како дете за да изгледате младешки и модерно. Вашиот стил на облекување треба најдобро да ги истакне годините што ги имате. Затоа, секогаш обидувајте се да бидете облечени со умереност и вкус! Некои жени имаат целосно искинати фармерки и не би се откажале за живот, додека други не би ги носеле по секоја цена.

Немања Иванишевиќ, познат стилист и моден дизајнер, исто така, верува дека како што секоја прилика бара одреден дрес код, така и секоја возраст носи со себе одредени предности и санкции. Исклучително е смешно што жените во педесеттите години и тинејџерките се облекуваат исто.

Мислам дека секој може да носи искинати фармерки, но дека мора да бидат во согласност со она што го дозволуваат фигурата и возраста, за да не биде без вкус. Кога купуваат фармерки, жените треба да се фокусираат на наоѓање добар крој, бидејќи тоа е најважно. А дали моделот е растргнат или не е помалку важно – советува Иванишевиќ.

Тој верува дека искинатите фармерки се идеални за некои опуштени моменти и ситуации во кои не треба да оставате впечаток на елегантна и одмерена дама, туку кул и опуштена личност. Затоа, слободно носете ги навечер кога излегувате на пијачка со партнерот, но немојте да ги носите на работа бидејќи е навистина непристојно.

И многу од нашите јавни институции ги третираат искинатите фармерки на колена како несоодветна облека.

Последни објави

Не верувала во вакцини, па починала од коронавирусот- Американката имала последна желба

Мајка на четири деца во Тексас одби да се вакцинира против ковид-19, но откако го загуби својот сопруг, таа...

Млекото на вакцинираните мајки може да ги заштити бебињата од коронавирус

Млекото на мајките кои примиле две дози вакцина против коронавирус би можело да содржи антитела кои ќе го заштитат...

Трик за најбрзо лупење на печени пиперки – лушпата паѓа за секунда

Постои супер трик за лесно лупење на пиперките за ајвар. Ако сакате да ги излупите пиперките кои се печени,...

Ставете го ова кај вратите и прозорите – смрдливките повеќе нема да се доближат до вашиот дом

При првите ладни денови, смрдливките се во потрага по топли и суви места каде што можат да се засолнат,...
- Advertisement -

Во водата за бришење подови додадете 1 лажица од овој зачин – подовите ќе блескаат

Чистите и испрани подови не се само најдобриот начин да се ослободите од прашината и бактериите, туку и да...

Вашата ситуација не зависи од вашите средства, туку од Бога. Тој може да ја реши!

Вашата ситуација не зависи од вашите средства, таа зваиси од Бпга “Мојот Бог во Исус Христос ќе ја иполни...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!