Вера има 71 година, а изгледа 30 години помладо – откри која е нејзината тајна

Американската модна дизајнерка Вера Ванг која има 71 година е една од највлијателните личности на светската модна сцена, а нејзиниот изглед е главна тема на медиумите.

Имено, нејзините креации ги обожаваат најголемите ѕвезди кои често ги носат на црвениот тепих на најпопуларните настани, но многумина и денес се прашуваат како модната дизајнерка успева да изгледа толку младолико на 71 година.

„Би рекла дека имам поредични рутини. Споредично е совршен збор. Мислам, во младоста бев спортист. Бев натпреварувачка во уметничко лизгање во САД и балерина. Мислам, кога ќе поминете 16 години од животот занимавајќи се активно со спорт, тоа остава резултати. Со тоа и вашите мускули паметат“, изјавила Вера.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!