Во 1939 година, таа го напуштила домот: Кога повторно ја отворија вратата, не можеа да поверуваат во она што го видоа! (ВИДЕО)

Во 1939 година, парижанката го напуштила својот стан. Седумдесет години подоцна, еден аукционер го пронашол истиот стан и уметничко дело, кое сега вреди неколку милиони долари.

Кога го напушти станот, Мадам де Флоријан имаше 23 години. Тоа беше почеток на крвава и долга војна. Таа брзо се спакува и го заклучи станот во Париз. Се движеше кон југ, односно зона што не беше од окупацијата на нацистичка Германија.

Иако цел живот мораше да плаќа кирија, таа никогаш не се врати во својот луксузен стан. Таа почина во 2010 година, на 91 година. По нејзината смрт, наследниците го ангажираа аукционерот Оливие Шопен-andандри да ја процени вредноста на имотот Погледнете го и споделете го видеото со пријателите :

Последни објави

Работела во Германија 40 години и градела вили за своите синови, а тие по смртта на нејзиниот сопруг ја исфрлиле на улица

Децата растеа во изобилство, затоа што семејството Цветковиќ солудно заработуваа. Брачни пар Цветковиќ од Лескоец цели 40 години работеше...

Посвоиле куче без да го видат – Кога ја отворија вратата од камионот, се случи нешто НЕВЕРОЈАТНО!

Трејси Вајат ја основала својата организација за помагање на животни во 2011 година, пренесува порталот „Likemag“. Се започна со тоа...

ИСПЛИВА ПОТРЕСНА СНИМКА ОД ПОСЛЕДНИТЕ ЧАСОВИ НА ТОШЕ! Пејачот се видел со оваа жена која му порачала: Те сакам, чувај се, пота повеќе го...

Музичката сцена во регионот години после загинувањето на Тоше Проески неможе да се помири со неговото прерано заминување, сега...

Газдата ми плаче: „Не можам да си најдам добри работници“ – Фала богу им текна да не ти работат за 250 евра

Веќе шест месеци барам работнички за во сендвичара.Со овој бизнис се занимавам скоро 10 години и никогаш не било...
- Advertisement -

Плаќаат по илјадници евра за млади Албанки а кога ќе ги видат остануваат во шок!

Неколку мажи од Црна Гора биле измамени, откога платиле за млади невести од Албанија но никогаш не ги добиле. Еден...

САМО МАЛКУ ЛУЃЕ ЈА ИМААТ ОВАА ЛИНИЈА НА ДЛАНКАТА: Нема да верувате што значи

Тие живеат според кодекс кој никој не би можел да живее и се интелигентни луѓе, никој не успева да...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!