(ВИДЕО)Трудницата мислела дека има доволно време до породувањето, но бебето имало други планови

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ќе БЛЕСКААТ од среќа до 2025 година: Сите врати ќе им бидат отворени

Веќе пишувавме на кои знаци среќата ќе им се насмевнува до крајот на оваа година, а денес дознаваме кого ќе наградуваат ѕвездите во следните...

Утре се МЛАДЕНЦИ: Ако сакате да имате УСПЕШЕН брак, мора да ги почитувате ОВИЕ обичаи

Денешниот голем празник е посветен на брачните парови. Нашата православна црква и нејзините верници денес го слават големиот црковен празник Свети 40 Севастиски маченици,...

Баба Ванѓа: за да се заштитите од уроци и лоши очи, чувајте го ова во вашата куќа

Пророчицата од Петрич ги посочи токму овие материјални работи...

Трудницата мислела дека има уште многу време до породувањето, но бебето ја изненадило со други планови. Таа се породила пред куќата, а надзорната камера снимила се.

Жената се породила во својот двор кога нејзиниот син решил да дојде на свет порано и побрзо. Некои бремени мајки избираат да ги раѓаат своите бебиња дома, а не во болница.

Но, Емили Џонсон не е една од тие мајки. Таа имала намера да го роди синот Томас во болница. Но, Томас имаше други планови. Кога Емили се породила една недела порано, таа и нејзиниот сопруг Мајкл не биле премногу загрижени. Трудовите беа со разлика од 10 минути. Имаа пет минути до болница и мислеа дека имаат многу време.

Но, тогаш сè се сврте наопаку. Трудовите стануваа посилни и побрзи. „Тогаш породувањето почна да се случува со разлика од три до две минути, а потоа една минута за само 20-30 минути, и знаевме дека треба да брзаме“, рече таа. Кога Емили се приближувала до автомобилот во нејзиниот двор, сфатила дека бебето нема да ја чека болницата.

Легнала на тревата и се породила пред својата куќа. Нејзината мајка Кристи Спаркс пристигнала на време да и помогне, а неколку моменти подоцна пристигнала брза помош. Малиот Томас среќно пристигна на светот во 22 часот и 42 минути.

Томас беше чудо на повеќе начини. Кога Емили и Мајкл се обидувале да му дадат сестра или брат на својот тригодишен син Блејк, на Емили и биле потребни шест месеци да забремени.

И покрај тоа што раѓањето во предниот двор му даде ново значење на „природното породување“. Понекогаш забораваме какви компликации може да се случат при породувањето. Но, со Емили сè помина совршено без проблеми, особено ако се земат предвид околностите на раѓањето.

Таа сега нема само неверојатна приказна за нејзиниот син. Но, семејната надзорна камера снимила се! До моментот кога Емили конечно стигна во болница, полна со остатоци од земја и трева, снимката беше подготвена за преглед. И стана неверојатно популарна!

„Со целата болка, траума и негативност на вестите, мило ми е што видеото на кое гласам како некое животно од фармата додека го раѓам мојот син може да донесе радост и смеа кај другите“, се пошегува таа. Тоа е навистина неверојатна приказна.

АКТУЕЛНО

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот…Ниту една земја на светот...

Германски нобеловец го запрепасти светот: Ракот се добива од овие две намирници

Истражувањата довело до заклучок дека две намирници можат да имаат значително влијание врз создавањето на канцерогени материи во човечкото тело. Германскиот научник и добитник на...

ДОКТОРКА ОД БРЗА ПОМОШ ПРЕДУПРЕДУВА! Сите што го правите ОВА сте во голема опасност, застанете денес!

Стефановиќ советува дека во најтоплиот дел од денот, од 10,00 до 14,00 часот, кој не мора, да не излегува од дома, а освен вода,...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ќе БЛЕСКААТ од среќа до 2025 година: Сите врати ќе им бидат отворени

Веќе пишувавме на кои знаци среќата ќе им се насмевнува до крајот на оваа година, а денес дознаваме кого ќе наградуваат ѕвездите во следните...

Утре се МЛАДЕНЦИ: Ако сакате да имате УСПЕШЕН брак, мора да ги почитувате ОВИЕ обичаи

Денешниот голем празник е посветен на брачните парови. Нашата православна црква и нејзините верници денес го слават големиот црковен празник Свети 40 Севастиски маченици,...
error: Содржината е заклучена!