(ВИДЕО) Ангелов: Aко сум премиер би му понудил на Груевски да биде министер за економија

Денеска на утринскиот подкаст „Утро со Златев“ гостуваше Стојанче Ангелов и на ова интервју беа изнесени некои информации кои не ѝ се познати на јавноста.

Генералот Стојанче Ангелов на денешното гостување дојде во улога на в.д. директор на Центарот за управување со кризи и со него иако првенствено се разговараше за пандемијата Ковид-19, сепак беа изнесени и други информации.

Ангелов на самиот крај на емисијата кажа нешто и за Груевски, односно доколку индикаторите покажат дека тој бил добар во економијата, Ангелов би му понудил да биде министер за економија или финансии.

Извор: Lider.mk

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!