ВИДЕО: Во стан од 24 квадрати има сместено 4 простории – генијално решение за мал простор

Кога имате мал простор неопходно е да бидете креативни. Со малку креативност можно е во стан од 24 квадрати да сместите спална соба, тоалет, кујна и работен простор.

Бред од својата гарсониера направил функционален стан. Никогаш не би помислиле дека толку мал стан може да има толку работи.

Бели ѕидови, како и мебел и кунски елементи во светли нијанси дале илузија на поголем простор, а работната маса се претвора и во трпезариска.

Купатилото се наоѓа меѓу кујната и спалната соба. За да изгледа поголемо визуелно, Бред користел големо огледало.

Во видеото погледнете како изгледа целиот стан:

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!