ВИДЕО: Голф извлече автобус од снег – снимка која ги воодушеви сите

Снегот им зададе големи проблеми на возачите во околината на Штутгард, но еден „голф“ сепак успеал да ја спаси ситуацијата и да испадне „херој“.

Локален автобус не можел да совлада угорнина прекриена со снег, но на помош скокнал семоќниот „голф3“.

Дизелашот со 90 коњи и погон на сите точки се покажал доста успешно, а тоа било овековечено на снимка.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!