ВИДЕО: Даде отказ преку разглас во продавница, па кажа дека колегите и се первезни – нејзината снимка го обиколи светот

Девојка од Тексас по име Шејн реши да ги извади сиот „валкан веш “ преку разглас (звучник) на продавницата додека даваше од познатиот ланец продавници „Волмарт“.

Шејн ја „отвори душата“, што веројатно не му се допадна на никој друг освен неа. „Внимание  клиенти, соработници, говорници. Јас сум Шејн и дојдов да кажам дека Хенри е расистичка свиња. Илија е грозен спикер.

Оваа компанија отпушта работници со темна боја на кожа без причина. Оваа компанија се однесува кон своите вработени како ѓубре. А, Џими од одделот за спортска опрема, Џозеф од благајната и Лари од одделот за градина се перверзни. Се надевам дека не разговаравте со вашите ќерки како што зборувавте со мене “, рече таа.

„Е*ана говорница, е*ана компанија, е*ана работа, јас давам отказ“, заклучи таа. „Конечно се давам отказ поради ужасот од работа, поради што се чувствував мизерно 17 месеци. е*ан … Волмарт “, беше наведено и во објавата.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!