ВИДЕО: За мијалникот да биде совршено чист – на ова место најмногу се собираат бактерии

Секоја домаќинка се труди кујната да ѝ биде беспрекорно чиста, особено мијалникот. Повеќето сметаат дека за тоа е доволно да се користи средство за миење садови, евентуално сода бикарбона која ќе ги отстрани масните наслаги.

Меѓутоа, во брзање, ова место секогаш го одбегнуваме. Корисничка на Тик Ток го отстранила горниот дел од сифонот и покажала колку валканици има под него.

Прво избришала со крпа, потоа со средство за чистење, а на крај се темелно исчеткала со стара четка за заби.

Погледнете го и вие овој метод на овој ЛИНК

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!