ВИДЕО: Отиде да ги среди веѓите со третман кој жените го обожаваат- кога се разбуди, не можеше да се погледне во огледало

Една корисничка на социјалната мрежа ТикТок објавила вознемирувачко видео од алергиска реакција која ја доживеала после ламинација на веѓите и тоа 24 часа после третманот.

Алергијата се јавила поради нестручност на козметичарката, што е уште еден доказ дека на третман не се оди на непроверена адреса. Станува збор за фино обликување на веѓуте после кој овој дел од лицето станува погуст и поубав.

Се работи за еден од најбезболните третмани, макар така е во пракса, а цената на овој третман во проверени салони е многу висока, а ефектот трае кратко.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!