ВИДЕО: Пендаровски објави сведоштво на лекарка – „Вакво нешто немам видено, вирусот е монструм“

По повод, меѓународниот Ден на волонтери, претседателот Стево Пендаровскi објави на својот фејсбук профил разговор, преку видео–врска со докторката Оливера Зарковска, специјалист интернист која работи во поликлиниката во Шуто Оризари.

Доктор Оливера Зарковска е специјалист интернист која работи во поликлиника во Шуто Оризари. Со почетокот на пандемијата таа се пријави како волонтер и за време на викендите покрива дежурства во КОВИД центарот на Гастро и Нефрологија.

Апелира да се внимава зошто факт е дена умираат и млади и стари.

„Вакво нешто, вели, нема видено, а вирусот е монструм“, кажа докторката.

„Со почетокот на пандемијата, таа се пријави како волонтер и за време на викендите покрива дежурства во ковид- центарот на Гастро и Нефрологија. Апелира да се внимава зашто факт е дека умираат и млади и стари. Вакво нешто, вели, нема видено, а вирусот е монструм“, напиша Пендаровски во опис на видеото.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!