ВИДЕО: Стави кругови домати во саксија со земја – после две недели се случи ова

Ретко кој не сака салата од домати за време на врелите месеци, а на еден Јутјуб канал може да се пронајде рецепт за чување на домати о домашна атмосфера и тоа без набавка на семки.

Доволно е да “жртвувате еден домат“. Освен домат, потребни ви се саксија и земја. Доматот треба да го исечете на кругови и да го оставите во земја, а за две недели тој ќе никне од земја.

Детални упатства погледнете на видеото:

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!