ВИДЕО: Чуден снег во Шапнија – жена покажа дека кога се загрева снегот поцрнува

Една жена од Шпанија тврди дека снегот кој го донела бурата Филомена не е првиот снег.

На видео снимка која кружи на интернет таа зема малку снег од својот балкон и го загрева со пламен од запалка, покажувајќи дека снегот не се топуи, туку станува црн. Таа вели дека изгорената супстанца мириса на пластика.

„Како што гледатењ, не се топи, колку и да му се доближува пламенот, тој поцрнува. И мириса на изгорена пластика. Знам дека на многу места падна снег, тоа и сами го гледате…Ова е чиста пластика. Постојано не мамат, проверете и сами“, вели жената.

Многу корисници на социјалните мрежи се шегувале во коментари, а голем број од нив го пробале истото, според некои ова е нормална реакција.

Мирисот на пластика доаѓа од нечистотијата во гаста во запалката, а снегот поцрнува поради процесот на хемиска сублимација, кога материјалот се трансформира од цврста состојба во гас, заобиколувајќи ја течната состојба.

Видеото погледнете го подолу

Последни објави

Работела во Германија 40 години и градела вили за своите синови, а тие по смртта на нејзиниот сопруг ја исфрлиле на улица

Децата растеа во изобилство, затоа што семејството Цветковиќ солудно заработуваа. Брачни пар Цветковиќ од Лескоец цели 40 години работеше...

Посвоиле куче без да го видат – Кога ја отворија вратата од камионот, се случи нешто НЕВЕРОЈАТНО!

Трејси Вајат ја основала својата организација за помагање на животни во 2011 година, пренесува порталот „Likemag“. Се започна со тоа...

ИСПЛИВА ПОТРЕСНА СНИМКА ОД ПОСЛЕДНИТЕ ЧАСОВИ НА ТОШЕ! Пејачот се видел со оваа жена која му порачала: Те сакам, чувај се, пота повеќе го...

Музичката сцена во регионот години после загинувањето на Тоше Проески неможе да се помири со неговото прерано заминување, сега...

Газдата ми плаче: „Не можам да си најдам добри работници“ – Фала богу им текна да не ти работат за 250 евра

Веќе шест месеци барам работнички за во сендвичара.Со овој бизнис се занимавам скоро 10 години и никогаш не било...
- Advertisement -

Плаќаат по илјадници евра за млади Албанки а кога ќе ги видат остануваат во шок!

Неколку мажи од Црна Гора биле измамени, откога платиле за млади невести од Албанија но никогаш не ги добиле. Еден...

САМО МАЛКУ ЛУЃЕ ЈА ИМААТ ОВАА ЛИНИЈА НА ДЛАНКАТА: Нема да верувате што значи

Тие живеат според кодекс кој никој не би можел да живее и се интелигентни луѓе, никој не успева да...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!