Вода која е најмоќен борец против болестите – пијте го овој напиток 7 дена и гледајте како телото се препородува

Водата од лук го зајакнува имунитетот и го чисти организмот од токсини, а делува многу моќно и против сите видови воспаленија – вирусни, габични и бактериски. Се смета за еден од најсилните природни лекови.

Како да подготвите вода од лук Исчистете едно чешне лук и пресечете го во должина, ставете го во вода, покријте го со чинија и оставете го да отстои на собна температура 24 часа. За тоа време лукот ќе ги ослободи состојките во водата. Испијте ја водата.

Повторете ја оваа состојка барем седум пати во текот на месецот. Најдобро би било напитокот да го пиете двапати неделно.

Овој напиток ќе ви го зајакне имунитетот, ќе ви го исчисти телото од наталожените отрови и ќе делува превентивно врз низа заболувања, меѓу кои и висок крвен притисок, воспаление, грип, вируси и бактерии, но и најтешките заболувања, како канцер.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!